Bruksela otrzymała mandat od 27 krajów na sfinansowanie naprawy

Pieniądze mogą pojawić się w lipcu. Komisja Europejska potwierdziła, że ​​uzyskała już mandat od 27 parlamentów narodowych do pożyczania na rynkach i pozyskania kapitału, który zasili fundusz naprawczy w wysokości 800 000 mln euro (po obecnych cenach), z którym UE będzie musiała się zmierzyć po odbudowie po pandemii . Austria i Polska były jedynymi dwoma krajami, które nie podjęły jeszcze kroku w celu ratyfikacji tego, co w kontekście społecznym nazywamy „rezolucją w sprawie zasobów specjalnych”. I już to mają.

Osiągnęliśmy kamień milowy w naszym wyjściu z pandemii Covid-19. Wszystkie państwa członkowskie poparły rezolucję w sprawie zasobów specjalnych. Następna generacja funduszy unijnych napłynie do państw członkowskich na ekologiczne, cyfrowe i sprzyjające włączeniu społecznemu ożywienie ”- potwierdził dziś na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Przesłanie zostało już poprzedzone czwartkowym wieczorem przez austriackiego komisarza odpowiedzialnego za programowanie finansowe i budżety Johannesa Hahna. Podkreśliła, że ​​Austria i Polska zakończyły pełny cykl i są „przekonani”, że „wszystkie oczekujące (przetwarzania) kroki mogą zostać zakończone w maju, co pozwoli nam na uruchomienie kolejnej generacji Unii Europejskiej i rozpoczęcie pożyczania pieniędzy na rynku już w Czerwiec.”

Certyfikacja środków prywatnych była konieczna, aby Komisja Europejska mogła wyemitować pierwsze dłużne papiery wartościowe. Ważny proces, któremu będzie towarzyszyć końcowa faza oceny krajowych planów inwestycyjnych i reform, które technicy już studiują, mając na celu przedstawienie pierwszych wniosków w drugiej połowie przyszłego miesiąca, zgodnie z harmonogramem przedstawionym kilka tygodni temu. Wiceprzewodniczący Valdes Dombrowskis i komisarz gospodarczy Paolo Gentiloni. „Zgoda” wydana przez „wykonawcę społeczności” da pierwszeństwo tym, którzy przybyli. Wśród nich jest oferta Hiszpanii, która została zaprezentowana 31 kwietnia.

Stamtąd ministrowie gospodarki i finansów na spotkaniu Ecofen będą musieli wydać ostateczną zgodę. Zgodnie z regulaminem funduszu mają miesiąc na tę procedurę, choć w Brukseli uważa się, że się nie skończy. Od tego momentu kran zostanie otwarty, aby pomoc europejska zaczęła docierać do państw w pierwszym tempie około 13%. Rodzaj zaliczki w przypadku Hiszpanii oznaczałby około 9 000 mln euro. W pierwszym etapie rozpatrywany plan obejmuje część dotacji bezpośrednich w wysokości 140 miliardów przyznanych państwu (69 500 milionów euro).

Komisja ma już na stole dziewiętnaście projektów krajowych. Ci z Belgii, Danii, Niemiec, Grecji, Hiszpanii, Francji, Chorwacji, Włoch, Cypru, Łotwy, Litwy, Luksemburga, Węgier, Austrii, Polski, Portugalii, Słowenii, Słowacji, Finlandii i „Będziemy nadal intensywnie współpracować z innymi członkami państwa, aby pomóc im wdrożyć wysokiej jakości plany ”, podkreśla się.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *