Bruksela proponuje przedłużenie redukcji zapotrzebowania na gaz do marca 2024 r

Komisja Europejska (KE) zaproponowała w ten poniedziałek przedłużenie o rok, do marca 2024 r., Dobrowolna redukcja zapotrzebowania na gaz o 15% wdrożona przez państwa członkowskie od lata ubiegłego roku Jako środek nadzwyczajny w obliczu kryzysu cenowego. „Rynki mogą pozostać nerwowe w nadchodzących miesiącach”, powiedział w oświadczeniu europejski komisarz ds. energii, Cadre Simson, a przedłużanie oszczędności „zapewni, że będziemy przygotowani na nadchodzącą zimę”.

W okresie od sierpnia do stycznia 2023 r., według najnowszych danych przetworzonych przez Departament Społeczny, Kraje Unii Europejskiej zmniejszyły zużycie gazu średnio o 19,2%., czyli powyżej 15%, które ustalono jako cel. Największe spadki odnotowano na Litwie (-40,5%) iw Szwecji (-40,2%), podczas gdy Irlandia odnotowała najmniejszy spadek (-0,3%).

Wśród gęsto zaludnionych krajów Unii Europejskiej krajem, który najbardziej ograniczył konsumpcję, były Niemcy (-19,4%), następnie Włochy (-18,6%), Francja (-17,1%), Polska (-14,9%) i Hiszpania (- 13,7%). Bruksela rozumie, że nadal starają się zmniejszyć zużycie gazu średnio o 15% w porównaniu do normalnego poziomu działalności Pomoże zapewnić bezpieczeństwo energetyczne i ograniczyć zmienność cen. I zwrócili uwagę Komisji Europejskiej, która szacuje redukcję na około 42 miliardy metrów sześciennych gazu (42 miliardy metrów sześciennych).

Jednak zarządca społeczności nie określił, jaka część tych oszczędności odpowiada dobrowolnej redukcji konsumpcji i jaka część popytu zostaje zniszczona po zamknięciu lub zatrzymaniu energochłonnych gałęzi przemysłu z powodu podwyżek cen. Komitet, który publikuje swoją propozycję pod koniec zimy na półkuli północnej, kiedy kraje ponownie zaczynają gromadzić gaz na kolejną zimną porę roku, uważa, że Ograniczenie zużycia pomoże osiągnąć cel, jakim jest osiągnięcie 90% pełnych rezerw do listopada.


Obecnie, po wyjątkowo ciepłej zimie w Europie, Depozyty 55,7%, powyżej progu 40% uznawanego za krytyczny na koniec marca, aby móc przeładowywać bez ograniczeń i znacznie wyższy niż 25,66% w zeszłym roku, zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu przez Rosję inwazji na Ukrainę. Oprócz przedłużenia dobrowolnego środka, Bruksela chce również, aby państwa członkowskie przesyłały Komisji dane dotyczące swoich oszczędności co miesiąc, a nie co dwa miesiące, z informacjami w podziale na sektory.

Propozycja komisji będzie traktowana jako działanie pilne, tj. Spośród 27 państw członkowskich bez konieczności negocjacji z Parlamentem Europejskimi będzie przedmiotem dyskusji na posiedzeniu Rady Ministrów ds. Energii 28 marca.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *