Bruksela przygotowuje się do kolejnych sankcji wobec Rosji i ponawia swoje „nieprzerwane wsparcie” dla Ukrainy

Wysoki Przedstawiciel ds. Polityki Zagranicznej Unii Europejskiej, Joseph BorrellW niedzielę wyraził „kontynuację poparcia” dla Ukrainy przez Unię Europejską, która pracuje nad szóstym pakietem sankcji wobec Rosji i nalegał, aby ewakuacje w Mariupol „Pilne”. Borrell przekazał Ukrainie to „nieprzerwane poparcie” 27. w rozmowie telefonicznej z ministrem spraw zagranicznych tego kraju, Dmitrij Kolewa, który rozmawiał z nim z Ameryki, gdzie jest na oficjalnej trasie, która zabrała go do Chile i Panamy. Rada Stowarzyszenia UE-Ukraina będzie chwila Klucz do wzmocnienia naszego partnerstwaBorrell napisał na Twitterze, odnosząc się do głównego narzędzia współpracy między obiema stronami, które weszło w życie 1 września 2017 r.

Siódme posiedzenie tej Rady odbyło się w Brukseli 21 lutego 2021 r. i od tej pory 12 października W tym samym roku odbył się w Kijowie Ostatni szczyt między Unią Europejską a Ukrainą. Borrell, który 8 kwietnia odwiedził Kijów, wspomniał, że Unia Europejska „Praca nad kolejnym pakietem sankcji”. przeciwko Rosji. Unia Europejska przygotowuje szósty pakiet sankcji wobec Rosji od początku inwazji na Ukrainę, który ma obejmować zakaz importu rosyjskiej ropy. Niemcy już potwierdziły, że „aktywnie” wspierają Unię Europejską w narzuceniu takiego zakazu. Połączenie Między Borrellem a Colivą dzień wcześniej Ministrowie energetyki Unii Europejskiej organizują nadzwyczajne posiedzenie w Brukseli po tym, jak rosyjski koncern gazowy Gazprom ograniczył dostawy do Polski i Bułgarii za odmowę zapłaty za dostawy w rublach.


Rozmowa zbiega się również z ewakuacją pierwszej grupy około stu osób Cywile w hutach Azovstal w nadmorskim mieście Rozpoczęty w piątek ukraiński Mariupol to operacja, w której współpracują Czerwony Krzyż, Rosja i Ukraina, której początek potwierdził dziś ONZ. Przekonywał, że „sytuacja w Mariupolu jest przerażająca, a humanitarna ewakuacja jest pilna”. Niedzielny Szef Dyplomacji Europejski. Unia Europejska zintensyfikowała swoje zaangażowanie wobec Ukrainy, udzielając wsparcia politycznego, finansowego i gospodarczego, odkąd 24 lutego Rosja rozpoczęła obecną agresję militarną.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.