Bruksela ujawniła w środę swoje środki przeciwko rosnącym cenom energii elektrycznej

ten Komisja Europejska zaprezentuję to Środa, dokument o środkach radzenia sobie z wysokimi cenami energiiCo ma wpływ na rachunki za energię elektryczną płacone przez gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa w odpowiedzi na wiele europejskich stolic, które domagały się skoordynowanej odpowiedzi na obecny scenariusz.

Bruksela doceniła opublikowanie swojego dokumentu w zeszły wtorek, ale ostatecznie zdecydowała się opóźnić jego publikację o tydzień w celu: Zrób miejsce na dyskusje, które miały miejsce w zeszłym tygodniu, oba są na poziomie Ministrowie na nieformalnym obiedzie szefów państw i rządów w Słowenii.

Dokument zostanie zaprezentowany na konferencji prasowej przez: Komisarz ds. energii Kadri Simpson otrzymał kiedyś zielone światło na spotkaniu Rady Komisarzy.

Państwo hiszpańskie, Francja i Grecja były najpotężniejszymi partnerami bloku Wezwali Unię Europejską do zareagowania na wzrost cen energii. Dołączają do nich Czechy, Rumunia i Polska, które niedawno podniosły głos, domagając się reakcji ze strony instytucji europejskich.

Prezes społeczności odpowiedział obiecującym komunikatemDokument wyszczególniający środki, które państwa członkowskie mogą natychmiast podjąć w granicach obowiązujących przepisów. To zawiera Środki, które przechodzą przez pomoc najsłabszym rodzinom lub obniżki podatków, między innymi.

Ale niektóre rządy europejskie lobbowały za większymi środkami. Na przykład państwo hiszpańskie zasugerowało Stworzyć platformę zarządzającą wspólnymi pozyskiwaniem gazu w formie centralnego zakupu szczepionek podczas pandemii wirusa Corona.

W liście wysłanym kilka tygodni temu wiceprzewodniczący ds. gospodarki i transformacji środowiska, odpowiednio Nadia Calvino i Teresa Ribera, rząd hiszpański Wezwał również do podjęcia działań mających na celu położenie kresu spekulacji w europejskim systemie handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla (ETS) oraz przeprojektowanie europejskiego rynku energii elektrycznej.

ten Ze swojej strony rząd francuski zażądał podjęcia działań w celu zmniejszenia powiązania między ceną gazu a rachunkiem za energię elektryczną, natomiast Grecia zaproponowała utworzenie funduszu kompensacyjnego W przypadku transmisji wykorzystującej wejście ETS i aktywowanej w wyjątkowych przypadkach, takich jak aktualna sytuacja.

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, zebrałem część postulatów tych krajów na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu z Estonii, kiedy Podkreślił, że Bruksela bada utworzenie „strategicznej rezerwy” gazu Zmniejszenie uzależnienia masy od importu tego zasobu.

W obliczu stanowiska państwa Francja i Grecja pozostali partnerzy m.in Niemcy, Holandia, Dania, Szwecja i Finlandia wolałyby, aby UE reagowała tylko na wpływ obecnej sytuacji. z krótkoterminowymi środkami i odrzuceniem kompleksowej reformy obecnego europejskiego systemu elektroenergetycznego.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *