Bruksela wyraża zgodę na zakup przez hiszpańską firmę Astara oddziałów Nissana w Polsce i Austrii

Bruksela wyraża zgodę na zakup przez hiszpańską firmę Astara oddziałów Nissana w Polsce i Austrii

Bruksela, 14 lipca (Europe Press) –

Komisja Europejska ogłosiła w piątek zgodę na zakup działalności biznesowej i sprzedażowej Nissana w Polsce i Austrii przez hiszpańską spółkę Astara, zajmującą się dystrybucją pojazdów i usługami mobilnymi, stwierdzając, że proces ten nie będzie miał negatywnego wpływu na spółkę . Europejski Obszar Gospodarczy.

Bruksela uważa, że ​​przejęcie nie spowoduje problemów w zakresie konkurencji, ponieważ po skonsolidowaniu procesu zainteresowane spółki będą miały ograniczoną pozycję rynkową.

Akta, które 21 czerwca wpłynęły do ​​władz gminy, zostały rozpatrzone w trybie uproszczonym, obowiązującym w sprawach mniej problematycznych.

Według Community Services Nissan Austria i Nissan Polska zajmują się dystrybucją pojazdów, części i akcesoriów Nissana odpowiednio w Austrii i Polsce.

Tymczasem Astara zajmuje się importem, sprzedażą hurtową i dystrybucją pojazdów różnych marek, a także aktywnie angażuje się w sprzedaż części zamiennych, oferując usługi posprzedażowe, finansowanie i inne usługi w wielu krajach Europy i Ameryki Łacińskiej, a także na Filipinach.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *