Bruksela zbierze 150 miliardów rocznie na sfinansowanie planu naprawy

  • Komisja Europejska przyjmuje strategię pożyczki 800 miliardów euro (przy obecnym oprocentowaniu) do 2026 roku

  • Wzywając 27 krajów do zakończenia procesu ratyfikacji decyzji dotyczącej zasobów własnych, niezbędnej do emisji długu

  • Wiceprezes EBC Luis de Guindos ostrzega przed „wszelkimi niepotrzebnymi opóźnieniami”, które mogą wpłynąć na rynki

Komisja Europejska zatrzyma 150 000 milionów euro rocznie Do 2026 r. – łącznie 800 000 mln w cenach bieżących – na finansowanie Plan naprawy Z gospodarką europejską unoszącą się po kryzysie koronawirusa. Jeśli, jak ma nadzieję Bruksela, 27 krajom uda się w czerwcu zakończyć proces ratyfikacji Specjalna decyzja dotycząca zasobów, Co jest niezbędne do rozpoczęcia emisji długu, dyrektor generalny społeczności może od lipca wyruszyć na rynki w poszukiwaniu pieniędzy.

„Będziemy gotowi do wejścia na rynek, kiedy rezolucja zostanie ratyfikowana przez wszystkie 27 państw członkowskich, a komisarz budżetowy potwierdzi, Johannes HahnPodczas prezentacji strategii finansowania, która uczyni Unię Europejską jednym z największych eksporterów euro na świecie. Jeśli terminy zostaną dotrzymane, pierwsze płatności mogą nadejść między lipcem a wrześniem, a kraje, które jako pierwsze przedstawią swoje plany, otrzymają z góry 13% zaliczki, chociaż jeśli na liście oczekujących jest wiele krajów „będziemy musieli zobaczyć, że wypłata ma miejsce. Stosunkowo & rdquor;

Jak dotąd 17 państw członkowskich, w tym Hiszpania, ratyfikowało rezolucję. Ta decydująca akcja nie została jeszcze zakończona Estonia, Polska, Węgry, Finlandia, Austria, Rumunia, Holandia, Irlandia, Litwa, Niemcy Jego sąd konstytucyjny sparaliżował proces po wniesieniu pozwu. Pomimo niemieckiego niepowodzenia Komisja Europejska jest przekonana, że ​​przeszkody zostaną usunięte. W tym sensie wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego Luis de Guindos zaapelował w środę o uniknięcie „niepotrzebnych opóźnień”. Ponieważ czasu jest mało.

Ostrzegł, że należy unikać wszelkiego rodzaju opóźnień lub niepotrzebnych opóźnień, które mogłyby mieć wpływ na rynki. Chodzi o wzmocnienie europejskiej gospodarki i społeczeństw, aby uczynić je bardziej elastycznymi niż kiedykolwiek wcześniej. Hahn dodał do tego, co zdefiniował jako „silnik, który będzie pompować paliwo”; Aby zapłacić za plan naprawy.

Obligacje od 3 do 30 lat

Zgodnie ze strategią Komisja Europejska (KE) planuje pozyskać około 800 mld euro na rynkach od lipca br. Do końca 2026 r. Z emisji długu w celu sfinansowania Europejskiego Funduszu Odbudowy, który ma na celu ożywienie gospodarek Europy. Kraje Unii. Unia Europejska po pandemii. Zgodnie z planem Bruksela wyemituje zarówno obligacje o różnych terminach zapadalności – od 3 do 30 lat – jak i obligacje wolniejsze z krótszymi, krótszymi niż 12 miesięcy. Będzie też prowadzić aukcje i operacje grupowe.

Może cię to zainteresować

Jak wyjaśnił Hahn, co pół roku będą przedstawiać inwestorom plany finansowania, które obejmą również emisję zielonych obligacji przeznaczonych na finansowanie ekologicznej działalności. Celem jest nadawanie w górę 250 000 milionów zielonych obligacji Osiągnięcie celu polegającego na przeznaczeniu 30% na projekty zgodne z Europejską Zieloną Kartą. Większość zebranych funduszy, 723,8 miliardów dolarów, zostanie wykorzystana do transferu funduszy i utraconych pożyczek, które zostaną przekazane w ramach krajowych planów inwestycyjnych i reform.

Hahn wyjaśnił również, że termin spłaty kapitału i wynikających z niego korzyści wygaśnie w 2058 r., Których będą potrzebować 15 000 milionów rocznie od 2026 roku. Na sfinansowanie tej spłaty Bruksela zapewni w czerwcu Propozycja nowych źródeł dochodu, Zasadniczo przez rozszerzanie Wykres obiegu emisji, Nowa Mechanizm wykańczania krawędzi z włókna węglowego o nie Prostownik cyfrowy, Chociaż Han spodziewał się długiej bitwy i negocjacji z państwami członkowskimi.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *