Bruno Rodriguez mówi, że USA „celowo kłamią”, karząc kubański reżim za eksportowanie lekarzy

Bruno Rodriguez mówi, że USA „celowo kłamią”, karząc kubański reżim za eksportowanie lekarzy

Bruno Rodriguez We wtorek zapewnił, że Waszyngton „celowo kłamie”, utrzymując kubański rząd na „czarnej liście”. Handel ludźmiOdnosi się to do krajów, które nie przestrzegają międzynarodowych standardów zwalczania tej przestępczości.

„Rząd Stany Zjednoczone Ameryki Brakuje mu autorytetu moralnego i celowo kłamie na temat wyników Kuby w walce z handlem ludźmi”. Książki doradców na Twitterze.

„Twoje oszczerstwa nie splamią wzorowej pracy w zapobieganiu i zwalczaniu tej plagi ani nie odejdą od naszego zaangażowania w międzynarodową współpracę medyczną” – zakończył, szukając schronienia w zwykłej retoryce Hawany, która ma tendencję do wypierania się krytyków.

Czwarty rok z rzędu Departament Stanu USA zatrzymał Kubę w swoim kraju Raport o handlu ludźmi 2022W którym dokonuje przeglądu sytuacji na całym świecie, uznając, że nie spełnia ona kryteriów ustanowionych przez amerykańskie prawo przeciwko temu zjawisku, które określa sposoby zapobiegania temu zjawisku i ochrony ofiar.

Oprócz Kuby na „czarnej liście” znajdują się również Wenezuela, Nikaragua i 19 innych krajów, takich jak Chiny, Korea Północna, Syria, Iran, Rosja i Białoruś.

Raport zauważa, że ​​„chociaż nie podjęto żadnych znaczących wysiłków”, rząd kubański podjął pewne kroki w celu rozwiązania problemu handlu ludźmi, takie jak prowadzenie dochodzeń, ściganie i skazywanie handlarzy ludźmi, ale ostrzega, że W 2021 r. istniała „polityka rządowa lub schemat świadczeń” programów eksportu pracy „z silnymi wskazaniami” „pracy przymusowej”, odnosząc się przede wszystkim do Misje medyczne które Hawana wysyła do innych krajów.

Administracja Joe Bidena zapewniła, że ​​Hawana „nadal wysyła kubańskich pracowników do obcych krajów przy użyciu zwodniczych i przymusowych metod” i nie zajmuje się „nadużyciami w pracy i przestępstwami handlu ludźmi”.i potwierdza „rosnącą liczbę zarzutów” organizacji pozarządowych, byłych uczestników tych misji i zagranicznych rządów, dotyczących rzekomego udziału kubańskich urzędników w tych „nadużyciach”.

Waszyngton oskarża również Hawanę o „niepoinformowanie” uczestników tych programów o „warunkach ich kontraktów” oraz „konfiskatę” ich paszportów, referencji zawodowych i wynagrodzeń. oraz „zagrożeni” pracownicy służby zdrowia i ich rodziny, jeśli porzucą te „misje”.

Twierdzi również, że rząd kubański nie zgłosił żadnych wysiłków w celu egzekwowania prawa przeciwko handlowi ludźmi i że handlarze ludźmi „wykorzystują” ofiary krajowe i zagraniczne na Kubie.

Sprzedaż usług profesjonalnych, głównie medycznych, jest najważniejszym źródłem dochodu dla rządu kubańskiego, który utrzymuje co najmniej 75% płac płaconych przez kraje docelowe. Podobnie, profesjonaliści wydający karty często cierpią z powodu nadzoru, cofnięcia im paszportów i presji, by podejmować „działania polityczne” w miejscu docelowym.

Ten konkretny tydzień Nowy rząd Hondurasu Ogłoś powołanie bliżej nieokreślonej liczby kubańskich lekarzyktórzy przybędą do tego kraju we wrześniu, podczas gdy około 500 ma wyjechać z wyspy do Meksyku.

Reżim kubański stara się ożywić te działania pomimo krytyki ze strony sprawozdawców ONZ, którzy ostrzegali, że „misje” można określić mianem pracy przymusowej. Pomimo dowodów przeciwnych, W liście do ONZ w 2020 roku Hawana zaprzeczyła jakiemukolwiek powiązaniu swoich „misji” z handlem ludźmi, niewolnictwem lub pracą przymusową.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.