Brytyjskie „okruchy” turystyki (4,8%) nadal kontrolują obłożenie hoteli w Alicante

Powiązane wiadomości

Obłożenie turystyczne zostało określone w obiektach hotelowych i obiektach noclegowych w prowincji Alicante w maju 45,2%Według Regionalnego Stowarzyszenia Hoteli i Zakwaterowań Turystycznych w Prowincji Alicante (APHA).

Te dane, chociaż reprezentują Obłożenie wyższe niż w 2021 r. فيفيChociaż jest to liczba podobna do liczby odnotowanej podczas ponownego otwarcia w lipcu 2020 r. po zamknięciu, kiedy rynek turystyczny był dość mobilny, nadal jest to katastrofalne dla sektora.

Jeśli porównamy te dane z Okres przed pandemią, to liczba, która wciąż jest bardzo daleka od normalnych wartości dla tego miesiąca, ponieważ Stojąc na 36,5 pkt proc. od maja 2019 r., przy rejestracji zawodu 81,7%.

Pracodawca APHA przygotował swój miesięczny raport w oparciu o obłożenie dostępnych miejsc, tak aby Te instytucje, które pozostają zamknięte, nie są uwzględniane w statystykach. W związku z tym należy zauważyć, że bilans obłożenia tego podmiotu nie obejmuje całej prowincji, ponieważ 60 instytucji stowarzyszonych w 18 różnych gminach pozostawia ważne obszary, takie jak Benidorm i sąsiednie gminy Costa Blanca, które są akredytowane przez HOSBEC.

bez brytyjskiego

Dlatego wniosek Stowarzyszenia Alicante jest taki, że pomimo faktu, że podaż nie została w pełni aktywowana, „popyt nadal pojawia się Słabe wyniki, a sektor nadal cierpi na kolejny miesiąc„Jest to częściowo spowodowane faktem, że brytyjscy odbiorcy, którzy są na ogół najliczniejsi, nadal komunikują się w ograniczonym zakresie w wyniku Wymuszona kwarantanna utrzymywany przez rząd brytyjski.

W ujęciu procentowym ogólnej liczby turystów, tylko 4,8% Pochodziła z Wielkiej Brytanii; Jeśli porównamy to z majem 2018 r., Wtedy wynosił 22,5, najwięcej od trzech lat.

wróć do oryginału

I to właśnie Covid-19 spowodował zmianę w sektorze turystycznym, bo chociaż pochodzenie turystów w maju ubiegłego roku było nadal głównie krajowe (63,7%), podczas gdy popyt międzynarodowy rośnie, ale nadal jest to mniejszość (36,3) i W maju 2018 było odwrotnie: 67,9% to obcokrajowcy, 32,1% to obywatele.

O panoramie wiejskifaktem jest, że istnieją niuanse w analizie przez gminy i regiony turystyczne, a więc i miasto Alicante do 42,4% biednych, w tej samej linii Guardamar del Segura do 47,1, natomiast Św. Joanna Dalacante 58,0, Plaża San Juan Juan stojąc na 62,8, javia osiąga 72,4 Orihuela 72,5.

Najskromniejsze są również wewnętrzne rejestry hotelowe (45,7%) Santa Pola (35.0) i El Campello (34,8). Całkowita liczba wybrzeży i plaż (z wyłączeniem Alicante) łącznie wyniosła 52,4 a wnętrze 57,3.

Wśród emigrantów z Hiszpanii największą grupę stanowi sama społeczność Walencji (36,8%), a następnie Madrylianie (22,9), kastylijczyk z La Manchy (9,3), katalończycy (8,6) czy andaluzyjczycy (6,5), podczas gdy ci spoza pogranicza wyróżniają się tymi z Francja (18,1%), Belgia (10,2), Niemcy (7,8), Holandia (6,5), Polska (5,4) czy Włochy (5,2).

Ogólnie rzecz biorąc, uważa się, że ożywienie postępuje, ale dzieje się to w wolniejszym tempie niż jest to pożądane ze względu na powolną deeskalację na poziomie krajowym, a przede wszystkim na poziomie międzynarodowym, zgodnie z APHA. „Jesteśmy przekonani, że ostateczna aktywacja zielony certyfikat cyfrowy Zaczynają zachęcać do rezerwacji turystycznych w UE od tego miesiąca i mamy nadzieję, że rząd brytyjski jak najszybciej doda Hiszpanię do listy bezpiecznych miejsc docelowych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *