Budimex (Ferrovial) za 200 mln euro wyremontuje odcinek torów kolejowych w Polsce

Budimex (Ferrovial) za 200 mln euro wyremontuje odcinek torów kolejowych w Polsce

Madryt, 22 października (prasa europejska) –

Budimex, polska spółka zależna Ferrovialu, podpisała trzyipółletni kontrakt na kompleksowe prace związane z budową infrastruktury kolejowej i drogowej na odcinku Tychy-Most Wisła za 909,6 mln zł (200 mln euro).

Prace na tym odcinku zwiększą dotychczasową prędkość pociągów pasażerskich do 160 km/h, a towarowych do 120 km/h, a także poprawią bezpieczeństwo i dostępność kolei dla osób mających problemy z poruszaniem się.

Kontrakt obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie sieci kolejowej, montaż nowej sieci trakcyjnej, dróg dojazdowych, przejazdów i peronów kolejowych, budowę nastawni, a także sieci elektroenergetycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej, ponadto, zgodnie z tym, co podała polska firma.

Obwód obejmuje także wykonanie projektu wykonawczego i realizację robót budowlanych w zakresie montażu urządzeń sterowania ruchem, urządzeń kolejowych i sieci łączności kolejowej.

Wybudowanych i przebudowanych zostanie także 36 obiektów inżynierskich, takich jak mosty, wiadukty, tunele i kanały, a także wybudowanych zostanie 47 km nowych dróg i 18 objazdów.

Pierwsze przebudowane linie kolejowe powstały w latach 1852-1912, a w 1963 roku przebudowano odcinek Katowice-Bielsko-Biała Glona na dwutorowy. W 1939 roku otwarto drugą linię kolejową, na której znajdują się cztery stacje pasażerskie i stacja.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *