Burmistrz Chile poinformował, że odchodzi od nas Pablo Milanes, wyjątkowy muzyk

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Burmistrz Recoleta i członek Partii Komunistycznej Daniel Gado napisał na swoim koncie na Twitterze: „Odchodzi od nas Pablo Milanes, wielki artysta, promotor trova i niewątpliwie wyjątkowy muzyk”.

Autor znanych numerów, takich jak Yolanda, Krótka przestrzeń, w której nie żyjesz i nie żyjesz, zmarł dziś rano w Madrycie jako ofiara choroby hemato-onkologicznej, na którą cierpiał od kilku lat.

„Jakże smutne jest odejście Pablo Milanesa. Nie można zapomnieć o jego zaangażowaniu, chwilach, w których towarzyszył nam swoimi piosenkami” – napisała na Twitterze senator Isabel Allende, córka szefa Jedności Ludowej Salvadora Allende.

Milanes jest autorem piosenki I’ll Take to the Streets Again, poświęconej Santiago de Chile po zamachu stanu przeciwko rządowi Allende w 1973 roku.

„Nigdy nie stracił związków z naszym krajem” – powiedział sekretarz generalny Komunistycznej Partii Chile Lautaro Carmona i przypomniał, że jego pierwsza wizyta tutaj miała miejsce w 1972 r. na zaproszenie Gladys Marin i Isabel, na VII Narodowym Młodzieżowym Kongres.

„Nieskończone dzięki za poezję, walkę, nadzieję… Dziękujemy za miłość i wsparcie dla Chile w trudnych czasach. Na zawsze w naszych sercach” – powiedziała posłanka Ana Maria Gasmori.

Ustawodawca Gonzalo Winter podkreślił również, że Pablo był „sojusznikiem uciskanych, bratem wszystkich ludów Ameryki Łacińskiej i wielkim przyjacielem Chile”.

„Dziękuję, Pablo. Twój głos i twoja pieśń były tak ważne dla mieszkańców Chile i zawsze będziesz w naszej pamięci iw naszych sercach” – napisał Tribune of Socialism.

mg/samochód

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.