Burza tropikalna Elsa zgłasza niewielką zmianę — Escambrae

Burza tropikalna Elsa zgłasza niewielką zmianę — Escambrae
O 6 rano centrum burzy tropikalnej Elsy oszacowano na około 275 kilometrów na południowy wschód od Cabo Cruz w Granmie.

W ostatnich godzinach burza tropikalna Elsa kontynuowała przemieszczanie się z zachodu na północny zachód z prędkością 22 kilometrów na godzinę, przy niewielkich zmianach w organizacji i intensywności. Jego centralne ciśnienie wynosi 1006 hektopaskali, a maksymalne wiatry utrzymują się z prędkością 100 kilometrów na godzinę, zgodnie z 13. Ostrzeżeniem o Cyklonie Tropikalnym Centrum Prognoz Instytutu Meteorologicznego, wydanym o 6 rano 4 lipca.

Wczesnym rankiem samolot rozpoznawczy odkrył, że środek obrotu Elsy jest ustawiony nieco na wschód, co potwierdziły zdjęcia z kubańskich radarów meteorologicznych w Gran Piedra i Pelon. O 6 rano centrum burzy tropikalnej Elsy oszacowano na 18,2 stopnia szerokości geograficznej północnej i 75,7 stopnia długości geograficznej zachodniej, co oznacza, że ​​znajduje się 275 kilometrów na południowy wschód od Cape Cruz w Granmie.

W ciągu najbliższych 12–24 godzin burza tropikalna Elsa będzie podążać podobną ścieżką, przez Cieśninę Kowloon. Od końca niedzielnego poranka samolot poleci do lub w pobliżu najbardziej wysuniętego na zachód punktu Granmy, a następnie po morzach na południe od Las Tunas, Camaguey i prowincjach centralnego regionu Kuby. Ponadto szybkość tłumaczenia będzie się stopniowo zmniejszać, z wahaniami jego intensywności.

Pochmurne pasma, którym towarzyszą przelotne deszcze i deszcze, którym towarzyszy rotacja burzy tropikalnej Elsa, w ciągu ostatnich godzin koncentrowały się wokół jej centrum, z najsilniejszymi obszarami nad morzami na południe od wschodniego regionu, ale w ciągu najbliższych kilku lat. Godziny zaczną ponownie rosnąć w kierunku zewnętrznego obiegu tego systemu, wpływając na prowincje od Granmy do Guantanamo. W godzinach porannych deszcz rozprzestrzeni się na pozostałe prowincje we wschodnim regionie i może być silny i dotkliwy w niektórych lokalizacjach, zwłaszcza w prowincji Granma i na obszarach górskich oraz na południowym wybrzeżu Santiago de Cuba i Guantanamo.

Rano intensywność wiatrów i wysokość fal zaczną rosnąć w pobliżu południowo-wschodniej części Kuby. Wiatry wieją od 30 do 45 kilometrów na godzinę, przy czym wyższe porywy osiągają siłę tropikalnych burz o sile 85 kilometrów na godzinę.

Będą silne fale od Cabo Cruz do Ponta de Macy, z falami o długości 4-6 m i lekkimi lub umiarkowanymi powodziami przybrzeżnymi, szczególnie w Santiago de Cuba i Granma. Od końca rana lekkie powodzie przeniosą się do zatoki Guacanayabo, a następnie od popołudnia na południowe wybrzeże centralnego regionu Kuby.

Następne ostrzeżenie o cyklonie tropikalnym zostanie wydane o 9 rano w niedzielę.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *