Były minister spraw zagranicznych Haiti potwierdza aresztowanie domniemanego morderstwa

Były minister spraw zagranicznych Haiti potwierdza aresztowanie domniemanego morderstwa

Były premier potwierdził również, że będzie więcej aresztowań, i skrytykował „wielkie stąd” przeszkody dla wymiaru sprawiedliwości, chwaląc współpracę międzynarodową w komunikacie na Twitterze.

Według lokalnych mediów, Jaar został zatrzymany na Dominikanie w piątek, gdy próbował przekroczyć granicę, chociaż sąsiednie władze nie potwierdziły jeszcze jego aresztowania.

Krótko po zamachu haitańska policja oskarżyła Jaara, skazanego na handlarza narkotyków i byłego informatora Agencji ds. Walki z Narkotykami (DEA), o zapewnienie zakwaterowania i broni kolumbijskim uzbrojonym przywódcom.

Szacuje się, że domniemany zamach został schwytany w ramach operacji FBI i powinien zostać wydany Stanom Zjednoczonym, mimo że Dominikana i Haiti mają traktat o ekstradycji.

Wcześniej w tym tygodniu Marco Antonio Palacios, były kolumbijski wojskowy podejrzany o udział w morderstwie, zeznawał przed amerykańskim sądem, potwierdzając, że był członkiem zespołu Delta, który wszedł do pokoju byłego prezydenta, chociaż wykluczył, że go zabije.

Palacios jest pierwszym urzędnikiem oskarżonym o zamach, mimo że władze haitańskie aresztowały w więzieniu narodowym około 40 osób.

Również w połowie listopada inny rzekomo zaangażowany biznesmen, Samir Handal, został aresztowany w Stambule w Turcji podczas przerwy w locie, jednak nie został jeszcze wydany do Port-au-Prince.

Niedawne aresztowania wspierają śledztwo w sprawie morderstwa, które zostało wstrzymane od kilku miesięcy, a ostatnio koroner Gary O’Realen wypuścił czterech podejrzanych policjantów bez podania wyjaśnień.

Jha / An

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *