Były minister Tico analizuje historyczne zwycięstwo Paktu w Kolumbii

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Po ostatnich wyborach w Kolumbii wszystko było „historyczne”. Począwszy od nazwy partii prowadzonej przez byłego bojownika i Afroamerykankę, samotną matkę, która była jeszcze nastolatką, o bardzo skromnym pochodzeniu i z regionu nękanego przemocą, takiego jak Cauca, Mora zauważa w obszernym artykule.

Minister, naukowiec, były filozof, członek Akademii Języka Kostarykańskiego zwraca uwagę, że nazwa zwycięskiej partii jest – nieprzypadkowo – paktem historycznym.

Potwierdza, że ​​sam zwycięski kandydat (Gustavo Petro), który obejmie prezydenturę na początku sierpnia przyszłego roku, nie przestaje określać swojego zwycięstwa wyborczego jako „historycznego”, co nie dziwiło tak bardzo, jak ogromna liczba wyborców, których osiągnięty i bezprecedensowy napływ wyborców w Kolumbii.

Wskazuje, że z innego punktu widzenia zwycięstwo Petra (Francja) Marqueza jest nie mniej „historyczne” z różnych powodów.

Jeden wyjaśnia, w najbardziej tradycyjnym sensie, czy jest miejsce na powtórzenie; Jest to patriarchalna klęska i odpowiedzialna za wszystkie bolączki Kolumbii w ciągu dwóch wieków jej historii po odzyskaniu niepodległości od Hiszpanii, takie jak wyzwolenie się z klątwy, która oznaczała dziedzictwo pozostawione przez Francisco de Paula Santander, zdrajcę wyzwoliciela. .

Dla Mory Kolumbia mogła wreszcie odzyskać pełną wolność i godność jako suwerenny kraj, ponieważ ludzie mogli wybierać swoich władców.

Mora jest jednak zdania, że ​​aby trwale i definitywnie zrealizować to pragnienie suwerenności, konieczne jest promowanie dokładnie dwóch polityk, jednej w sferze wewnętrznej, a drugiej w sferze międzynarodowej.

W polityce wewnętrznej, mówi, konieczne jest przeprowadzenie głębokiej reformy agrarnej, aby podważyć bazę społeczną i gospodarczą łacińskiej oligarchii oraz wesprzeć narkotyczne siły paramilitarne, które wykrwawiają całe społeczeństwo kolumbijskie, ale zwłaszcza biedne sektory. .

Tłumaczy, że w polityce zagranicznej konieczne jest jak najszybsze rozmontowanie jankeskich baz wojskowych i natychmiastowe wycofanie się Kolumbii z NATO.

Mora uważa, że ​​najważniejszą rzeczą w regionalnym kontekście zwycięstwa Petra jest dołączenie Kolumbii do tej listy, szczęśliwie rosnącej, krajów niepodlegających już imperialnemu jarzmowi, doprowadzając do kulminacji obchodów dwustulecia naszej niepodległości w hołdzie dla nasi bohaterowie.

„Okrzyk wyzwolenia rozbrzmiewa w każdym zakątku Ameryki. Nasze narody z niepowstrzymanym rozmachem wkraczają na ścieżkę swojego całkowitego wyzwolenia. Bolivar, Juanito Mora i Marty żyją! „

/ oda / ale

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.