Były premier oskarża Netanjahu o popychanie Izraela do chaosu

Były premier oskarża Netanjahu o popychanie Izraela do chaosu

W wywiadzie dla Channel 11 Bennett nazwał przemówienie Netanjahu skierowane do narodu zeszłej nocy żałosnym, obwiniając byłego dyrektora generalnego za problemy wewnętrzne.

Prawicowy polityk twierdził, że odziedziczyłem po Netanjahu płonące państwo Izrael.

Obecny premier został pokonany w marcowych wyborach 2021 r. przez zróżnicowaną koalicję, choć wrócił do władzy po listopadowych wyborach.

Długo milczałem i czekałem, aż premier pokieruje krajem. Czy wszyscy inni są odpowiedzialni? „To nie jest przywództwo” – powiedział Bennett, były sojusznik Netanjahu i Delphine, który podziela jego ultra-nacjonalistyczne stanowisko.

W rzeczywistości, zanim się zdystansował, był jego doradcą, pierwszym asystentem i szefem sztabu, a także kierował ministerstwami ds. emigracji, edukacji i obrony w rządach obecnego premiera. Netanjahu spotyka się z silną wewnętrzną opozycją wobec wielu swoich programów, zwłaszcza oczekiwanej reformy sądownictwa, podczas gdy na froncie zewnętrznym z różnymi krajami regionu i Palestyńczykami rośnie napięcie z powodu ciągłych ataków na meczet Al-Aqsa, święte miejsce dla muzułmanów .

L/Rob

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *