Były sędzia Sergio Moro postanawia rzucić wyzwanie Bolsonaro i Luli o prezydenturę Brazylii | międzynarodowy

Były sędzia Sergio Moro postanawia rzucić wyzwanie Bolsonaro i Luli o prezydenturę Brazylii |  międzynarodowy
Były brazylijski minister sprawiedliwości Sergio Moro przemawia podczas ceremonii członkostwa w partii Podemos w Brasilii w Brazylii, 10 listopada 2021 r. REUTERS / Adriano MachadoAdriano Machado (Reuters)

Były sędzia Sergio Moro, lat 49, chce zostać kandydatem Brazylijczyków, którzy szukają zastępstwa dla prezydenta Jaira Bolsonaro i jego poprzedniczki Luli da Silvy. Sędzia dołączył do Podemos w środę w Brazylii i w swoim przemówieniu nakreślił swój projekt na wybory prezydenckie w 2022 r. Moro przedstawił się jako człowiek uczciwy, kierujący się zasadami, a nie osobistymi interesami, który chce się pogodzić Spolaryzowane BrazyliaWalka z korupcją, likwidacja ubóstwa i obrona oszczędności. Nie w każdym wspaniałym miejscu nie działa ani jedno słowo, że Sąd Najwyższy uznał, że to niesprawiedliwe Oceniając Lolę.

Wszedł na scenę w masce i bez krawata. Nie ma już tej aury Mistrz przeciwko korupcji. Lewica uważa to za instrumentalne w odsunięciu go od władzy. Dla wierzących Bolsonaro jest zdrajcą. Sędzia, który oskarżył lidera Partii Pracy, który twierdził, że nigdy nie wejdzie do polityki, Zgodziłem się, kiedy Bolsonaro do niego zadzwonił Minister sprawiedliwości. Pesymizm z byłym wojskowym nie trwał długo. Zrezygnowany. Brazylijska polityka, podobnie jak opery mydlane, jest pełna dramatycznych konfrontacji i nieporozumień między garstką postaci.

Te przekonania Morrowa były dla mnie kluczowe Lula zabroniono stawić czoła Bolsonaro W wyborach 2018 roku, po roku spędzonym w więzieniu, lewicowiec został zwolniony, a jego wyroki unieważniono.

Brazylijska partia Podemos została założona w 2017 roku z programem skoncentrowanym na walce z korupcją. W Brazylii w październiku 2022 r. odbędą się dwuetapowe wybory, w których najbardziej prawdopodobny będzie pojedynek Bolsonaro-Lula, choć żaden nie uczynił tego oficjalnym. Sondaże pokazują, że Lula prowadzi od kilku miesięcy, podczas gdy Bolsonaro traci poparcie, głównie na rzecz partii zła sytuacja gospodarcza, Z wysoką inflacją i wysokim bezrobociem. Choroba związana z zarządzaniem pandemią jest szeroka i głęboka.

Przemówienie było pierwszym krokiem byłego sędziego Moreau, aby stać się kandydatem trzeciej drogi, który uważa prezydenta i jego poprzednika za ekstremistów. Moreau skupia się na tych, którzy tak jak on są rozczarowani prezydentem. Choć wyborców deklarujących się sierotami po kandydatach było wielu, żaden z kandydatów do objęcia sztandaru centroprawicowego – dwóch konserwatystów, marszałek Senatu, były minister zdrowia… – nie zdołał się do niego zbliżyć. Do wiodącego duetu w sondażach.

Od czasu opuszczenia rządu oskarżającego Bolsonaro o ingerowanie w policję w celu ochrony jego dzieci, Moro mieszka w Stanach Zjednoczonych z dala od polityki i centrum uwagi, przygotowując swoją strategię bez wyczerpywania się.

Dołącz do EL PAÍS teraz, aby śledzić wszystkie wiadomości i czytać bez ograniczeń

Zapisz się tutaj

Wielkie słowa i kilka szczegółów w pierwszym przemówieniu, które zawierało kilka takich ataków na Bolsonaro: „To kłamstwo, że korupcja się skończyła (jak twierdził Bolsonaro), że osłabili narzędzia do walki z nią”. Chwalił się również, że Lava Jato Złagodzić tradycyjną bezkarność polityków i biznesmenówOd upadku przemocy, gdy był ministrem, oświadczył, że ubóstwo można zlikwidować bez przekraczania pułapu wydatków, i obiecał prywatyzację nieefektywnych spółek publicznych, a także uczynienie z Brazylii przykładu konserwatyzmu i zielonej gospodarki.

Jego przemówienie spóźnia się o cztery lata, ponieważ zakończenie nadużyć ze strony klasy politycznej było wówczas mantrą Bolsonaro, a korupcja nie jest już głównym problemem Brazylijczyków, którzy wcześniej domagali się innych rozwiązań. Według środowego sondażu, gospodarka jest w 48% głównym problemem, za nią plasują się pandemia, problemy społeczne i korupcja.

Pierwszy sondaż, w którym mierzono wybory byłego sędziego, wskazuje, że ma on 8% poparcia dla trzeciej metody, pokonując pozostałych kandydatów, podczas gdy Lula (47% głosów) z łatwością wyprzedza Bolsonaro (21%).

Zwrócił uwagę, że były minister bronił także spornych kwestii klasy politycznej, takich jak zakończenie reelekcji na stanowiska we władzy wykonawczej i podniesienie stanowisk z wyboru, co działało na rzecz ich ochrony w śledztwach. Trzeba przyznać, że (ponowne wybory) to nieudany eksperyment w naszym kraju. Po wybraniu prezydenta zaczyna on od pierwszego dnia bardziej martwić się o reelekcję niż o ludzi. Jest w stałej kampanii politycznej. I pozostaje niebezpieczeństwo generowania przywódców, populistów czy dyktatorów, z lewicy lub z prawicy – ​​podkreślił, naśladując przemówienie kandydata Bolsonaro. .

Obecny przywódca Podemosa, senator Alvaro Dias, przedstawił Moro jako antidotum na walkę polityczną i nienawiść, ponieważ „w konfrontacji skrajnej lewicy ze skrajną prawicą zwycięża chaos”.

Zapisz się tutaj Dla mnie wiadomości Z EL PAÍS America i otrzymaj wszystkie klucze informacyjne dotyczące aktualnej sytuacji w regionie

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *