Calvino spodziewa się pierwszej partii funduszy europejskich przed wrześniem

Druga Wicepremier i Minister Gospodarki i Transformacji Cyfrowej Nadia Calvino przyznała w czwartek, że postęp dokonuje się wolniej niż oczekiwano w Otrzymane europejskie fundusze na odbudowęMa jednak nadzieję, że „przed wrześniem” będzie już zaliczka dla tych krajów.

„Było pewne opóźnienie, ponieważ w Rumunii i Polsce trwało to dłużej niż oczekiwano, ale mam nadzieję, że tak Przed wrześniem rozpoczyna się pierwsza partia dla krajów. To jest planowanie, które robi Unia Europejska. Calvino powiedział w wywiadzie 3. antena odbiór przez Europa Press.

Oprócz tego, jak ważne jest wdrożenie planu naprawczego, w Hiszpanii ogłoszono już przetargi dla dużych przedsiębiorstw i przekazanie zasobów wspólnotom autonomicznym w sprawach, które wchodzą w ich zakres, Calvino podkreślił potrzebę, aby niezależne rządy „dały ostatni impuls” ” na pomoc zatwierdzoną dla małych, średnich i samozatrudnionych.

Wskazał w tym miejscu, że podpisano wszystkie umowy z regionami autonomicznymi o przyznaniu tej pomocy i ma nadzieję, że pomoc ta jak najszybciej trafi do odbiorców.

Odnosząc się do opublikowanego wczoraj przez Komisję Europejską raportu, w którym zaleciła Hiszpanii i krajom o wysokim zadłużeniu utrzymanie „ostrożnej” polityki fiskalnej, Calvino zauważył, że ogłaszany komunikat „idzie we właściwym kierunku”, ponieważ proponuje się utrzymanie elastyczność w sferze finansowej w 2022 roku. Bez dyscypliny dla redukcji deficytów i zadłużenia, ale z możliwością, że w 2023 roku wrócimy do większego powstrzymywania polityki fiskalnej.

„To prawda, że ​​Hiszpania jest jednym z krajów o najwyższym poziomie zadłużenia, ale także nasz rząd jest zobowiązany do rozpoczęcia redukcji deficytu i długu publicznego już w tym roku, korzystając z intensywnego wzrostu gospodarczego, którego wszyscy oczekujemy w tym roku. druga połowa roku.”

„Odzyskiwanie jest włączone”

W tym sensie Calvino podkreślił, że wskaźniki ekonomiczne, z „bardzo dobrą liczbą” bezrobocia i przynależności w maju, pokazują, że Hiszpania „weszła w inną fazę i trwa ożywienie”.

Teraz zwrócił uwagę, że trzeba być „mądrym”, bo wciąż tam jest Miliony ludzi nie odzyskały pracySą sektory produkcyjne, które nie są jeszcze w pełni operacyjne, a turystyka czeka na letnią kampanię. „Wszystko wskazuje, że trwa ożywienie, ale nadal istnieje niepewność ze względu na rozwój epidemii” – dodał.

Calvino uważa, że ​​wyjście z kryzysu będzie asymetryczne w kształcie litery V, za czym od początku opowiadał się, i szacuje, że do końca 2022 r. poziom PKB sprzed pandemii odbije się.

Podkreślił w ten sposób, że wyjście z tego kryzysu będzie zupełnie inne niż poprzednie, bo odbudowa PKB trwała kilkanaście lat, a w obecnym kryzysie zajmie to dwa, trzy lata.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *