Carles Puigdemont umieszcza reżysera TV3 na scenie za poddanie się ERC

Były prezes Generalitat, Carles Puigdemont, i jego najbliższy współpracownik, dyrektor TV3, Vicente Sanchis, od dawna byli kwestionowani, ponieważ nie podzielają podejścia, jakie Generalitat oferuje w wielu wiadomościach związanych z polityką katalońską lub wydarzenia w innych częściach Hiszpanii, które w Jego mniemaniu nie powinny być częścią katalońskiej sieci telewizyjnej. Chociaż TV3 jest mocno kwestionowana za przestrzeganie tez nacjonalistycznych, Puigdemont i jego zwolennicy uważają, że jest ona niewystarczająca i że Korzyści ERC.

Vicente Sanchez został wybrany dyrektorem przez ówczesnego prezydenta Artur Masi był częścią udziału Junts per Catalunya (wtedy PDeCAT) w dystrybucji pozycji z ERC. Oznacza to, że jego pierwsza nominacja na prezesa TV3 była większym problemem dla partii Oriola Junquerasa, ale ostatnio Puigdemont i jego rodzina Stracili do niego zaufanie. Jak wspomniano trójkątByły prezydent Katalonii, który uciekł do Belgii, rzucił przeciwko niemu zaufanych ludzi, którzy przekazują jego koniec na szczyt łańcucha, krytykując jego administrację. Nie tylko za pośrednictwem sieci społecznościowych, jak wiadomo, ale Również w Parlamencie.

Telewizja hiszpańska

W krytycznym momencie dla produkcji audiowizualnych w języku katalońskim, gdzie nowe platformy pływ Gdy Netflix triumfuje nad regionalnymi telewizorami, zwolennicy Puigdemont sceptycznie odnoszą się do wszystkiego, od okropnego używanego języka katalońskiego po hiszpański z serii.

Były szef sztabu. Josep Louise AlliOd miesięcy nie ukrywał swojej opinii, że TV3 została zhiszpanizowana dla ERC. Fakt, że regionalny program informacyjny rozpowszechniał informacje o rosyjskim spisku, który rozprzestrzenił się w Puigdemont, został zinterpretowany jako część interesów Oriola Junquerasa, aby zaszkodzić byłemu szefowi generała. Alay próbował nakłonić niezależną telewizję publiczną do zaoferowania tej samej wersji – błędnej – jak wiele subsydiów cyfrowych orbity Puigdemont, polegających na zaprzeczaniu przez Unię Europejską rzekomego związku między Kremlem a ruchem niepodległościowym.

Wulkan La Palma

Alaa skrytykował też publikację ogłoszenia Gwardii Cywilnej lub zbytnie zainteresowanie nią Hiszpańscy sportowcy Udział w międzynarodowych konkursach. Fakt, że TV3 mówi o wydarzeniach o znaczeniu ogólnonarodowym, takich jak loteria narodowa, jest cenzurowany. Z drugiej strony Alay, podobnie jak wielu innych nacjonalistów z Puigdemont, uważa za przestępstwo to, że TV3, aby obniżyć koszty, zamknęła Delegacja na południu Francji (Tak zwana „Catalonia Nord”, w której Puigdemont często podróżuje ze względu na bliskość Katalonii, ale bez ryzyka aresztowania).

W tym samym duchu były minister kultury Luis Puig uciekł przed hiszpańskim wymiarem sprawiedliwości za udział w Przetwarzanie, nawet zapytał na Twitterze, że zgłoszono erupcję wulkanu La Palma: „Ups, jedno pytanie: zaniepokojenie wulkanem La Palma (za cierpieniami i stratami wyspiarzy) jest bycie Dlaczego należy do kontynentu afrykańskiego lub z powodu hiszpańskiego?».

Zmiany w newsletterze

zastępca Jonesa, Francesc Dalmas, a prawa ręka marszałka parlamentu, Laura Porras, zdołała nawet uzyskać wieczorne wiadomości, aby zmienić informacje z południowego programu informacyjnego związane z czterdziestą rocznicą powstania katalońskiego parlamentu. Lider nacjonalisty skarżył się, że w tym medialnym doniesieniu nie wspomniano o karze więzienia dla jednego z byłych prezesów fundacji, Carme Forcadell.

Dalmas kilkakrotnie wyrażał swoje niezadowolenie z podejścia kanału do bieżących spraw politycznych. Jego skrajna pozycja w spektrum nacjonalistycznym oznacza, że ​​nie dzieli się informacjami, które uważa za bardziej zgodne z „niezależną” wersją ERC i że Zostawili Borasa w złym miejscu. Faktem jest, że przewodnicząca Izby Katalońskiej ma otwartą sprawę w Wysokim Trybunale Sprawiedliwości Katalonii za rzekomą korupcję, ponieważ była prezesem Instytutu Literackiego Katalonii. Porras zawsze twierdzi, że jest ofiarą sądowych prześladowań za bycie proniepodległościowym, ale programy takie jak Polska, TV3, zakwestionował to twierdzenie, że ich śledztwo było wynikiem represji, które Te sektory niepokoiły.

w Zamknij się Wyemitowano go na kilka dni przed wyborami 14 lutego, w których Boras był kandydatem Gonetsa, satyry politycznej Polska Skończyć z opłata Mówiąc ze słabością Borrasa, który powiedział: „A co się stanie, jeśli oskarżą mnie o dzielenie kontraktów?” Puigdemont odpowiedział: „Nie martw się, powiemy, że to wina Hiszpanii”.

Jednak najostrzejsza krytyka dyrektora TV3 stanęła twarzą w twarz w parlamentarnej komisji ds. Katalońskiej Korporacji Mediów Audiowizualnych (CCMA), w skład której wchodzi regionalna telewizja i radio. Zastępca Jonesa, Josep Riera, wymienił wszystkie programy w sieci o bardzo niskiej oglądalności, aby wskazać, że Tv3 pod jego nadzorem zbliża się do przepaści wśród widzów.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *