Cartoon 2022 wybiera osiem hiszpańskich projektów

Wybrano Europejskie Forum Koprodukcji Filmów Fabularnych 57 ze 114 otrzymanych projektów na jego edycję 2022, która odbędzie się w Bordeaux w dniach 8-10 marca.

Z Francją i jej 15 projektami na czele, wybór obejmuje osiem projektów prowadzonych przez hiszpańskie firmy Hiszpania drugim krajem pod względem liczby wybranych tytułów. Za nimi plasują się Belgia i Norwegia z pięcioma projektami w każdym oraz Czechy z trzema projektami. Kraje nordyckie (Dania, Finlandia, Islandia i Norwegia) również wyróżniają się, docierając do Forum z dziesięcioma projektami. Ponadto Europa Wschodnia umocniła swoją obecność dziewięcioma tytułami z Chorwacji, Czech, Węgier, Łotwy i Polski.

Reprezentacja Hiszpanii przedstawia się następująco:

ich własny świat („A World of Their Own”), pełnometrażowy film w reżyserii Carmen Cordoba, napisany przez Marisę Simone Moore i Erin Rodriguez. Za produkcję odpowiada Nico Matji z La Fiesta Producciones. Animacja jest 2D i skierowana do młodzieży i dorosłych.

„Czarny to drugi czarny: oko, film fabularny w reżyserii Fermina Muguruzy, napisany przez Issę Campo. Jest to tytuł, który jest już produkowany przez Talka Records Films w Hiszpanii, z Largarto Ciné jako koproducentem. Josep Homs jest autorem projektów tego filmu dla dorosłych, który łączy animację 2D i 3D oraz opowiadanie historii.

„DinoGry”Napisany i wyreżyserowany przez Carlosa Fernandeza de Vigo i Lorenę Aris jest koncepcyjnym filmem familijnym. Z Granjel Studios do projektowania postaci. Produkcja prowadzona jest przez ten sam zespół, ze Studio Dr. Dziobaka i Pani Wombat z siedzibą w Pampelunie.

DinoGames
„DinoGry”.

’opłata’ To cytat z „El Paóna”. Napisany i wyreżyserowany przez Xosé Manuela Zapata i Lorenzo Degl’Innocenti film fabularny, prezentowany koncepcyjnie i przeznaczony dla młodych i dorosłych widzów. Produkcja prowadzona jest przez Sygnatia, hiszpańską firmę kierowaną przez Zapata.

Podpisanie dekretu

„Promień księżyca” Został on wprowadzony w Concept, animowanym filmie 3D dla widowni rodzinnej autorstwa Celii Gonzalez. Reżyserami tej produkcji przez White Leaf Productions (Serge Moreno) są Carlos Fernandez de Vigo i Lorena Aris.

„dno” Jest to film fabularny napisany i wyreżyserowany przez Marię Trainor Colomer. Projekt jest w fazie rozwoju, z produkcją hiszpańskiej firmy Alba Sotorra i koprodukcją Phanta Animation (Holandia). Film skierowany do młodych i dorosłych widzów zostanie zrealizowany przy użyciu animacji 2D i rotoskopii.

Sen Sułtany Isabel Herguera wprowadza go do produkcji. Ten rodzinny film fabularny łączy wiele technik (rysunek, cięcie, rysunek, akwarela…) i jest produkowany przez Sulta Films z Hiszpanii, w koprodukcji El Gatoverde Producciones, Abano Productions, UniKo Estudio i niemieckim Fabian & Fred.

„wojny jednorożców” Alberto Vázquez zaprezentuje część w Bordeaux. Film, przeznaczony dla młodych i starszych widzów, zbliża się do premiery, wyprodukowany przez Abano Productions i koprodukowany przez Autour du Minuit i UniKo Estudio.

Wojny jednorożców Alberto Vasquez
Premiera „Unicorn Wars” Alberto Vazqueza odbędzie się w 2022 roku.

Ponadto hiszpańska firma produkcyjna Mr. Miyagi Films bierze udział w „dżul”, koprodukcja: Fabric Fantastic (Belgia), Tone to Tango (Niemcy) i Kepler Film (Holandia), w reżyserii Toma van Gestela (Ser Kiel).

Ze swojej strony Xosé Zapata z Caretos Productions bierze udział w portugalskim filmie fabularnym Poważne demonyWyreżyserowane przez Nuno Beto. Podczas Cartoon Movie 2022 będzie można obejrzeć fragment filmu zrealizowanego w 3D i animacji poklatkowej, wyprodukowanego przez Sardinha em Lata (Portugalia), a koprodukowanego przez Midralgar Films (Francja).

Wszystkie projekty filmów animowanych 2022

Jak informuje organizator forum CARTOON, 41 proc. projektów jest przedstawianych w fazie developmentu, a 33 proc. będzie zgłoszonych w koncepcji. Dominują tytuły familijne (49 proc. (28 projektów), a następnie opowiadania dla młodzieży i dorosłych (37 proc., 21 projektów).

Zdobądź akredytację na film animowany z 2022 r. wciąz otwarte.

Może Ci się spodobać

-Reklama-


You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *