Cellnex rozważa sprzedaż mniejszościowego pakietu udziałów w swojej polskiej spółce zależnej

Cellnex rozważa sprzedaż mniejszościowego pakietu udziałów w swojej polskiej spółce zależnej

Madryt, 23 stycznia (prasa europejska) –

Cellnex rozważa możliwość sprzedaży mniejszościowego pakietu udziałów w swojej działalności w Polsce, co będzie zbieżne z planami firmy dotyczącymi redukcji zadłużenia, które na koniec września ubiegłego roku wyniosło 17,6 mld euro – wynika z najnowszych rachunków. przedstawione. Od hiszpańskiej firmy zajmującej się wieżami telekomunikacyjnymi

Według Reuters potencjalna umowa będzie obejmowała wycenę działalności Cellnex w Polsce na około 3 000 mln euro – bez zadłużenia –. Dodatkowo spółka korzysta z doradztwa amerykańskiego banku inwestycyjnego JP Morgan.

Głównym powodem tej operacji jest, oprócz redukcji zadłużenia, pozyskanie niezbędnych środków na sfinansowanie ewentualnej umowy z Iliadem – operatorem kontrolowanym przez francuskiego potentata Xaviera Niela – na rozbudowę infrastruktury obsługiwanej przez Cellnex dla francuskiej firmy w Polsce .

W tym sensie Cellnex, który nie chciał komentować potencjalnej transakcji, obsługuje w Polsce około 15 000 wież telekomunikacyjnych, na który trafił w 2021 roku.

Z informacji wynika także, że formalny proces sprzedaży pakietu rozpocznie się jeszcze latem tego roku, choć Reuters ostrzega też, że źródła, z którymi się konsultował, podkreślały, że obecne plany mogą „zmienić się lub zostać porzucone”.

Raport Banco Sabadell zawiera ocenę tego procesu i stwierdza, że ​​wiadomość ta ma „ograniczony wpływ”, ponieważ w tej chwili jest to jedynie „możliwość” i że wszystko będzie zależeć od ostatecznej ceny sprzedaży, jeśli transakcja zostanie sfinalizowana. .

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *