Cellnex szuka szefa

Selenixfirma zarządzająca Horoskop komunikacyjny To wielcy KoziorożcaŻyje w niespokojnych czasach. Po ogłoszeniu swojego prezesa w styczniu ubiegłego roku, Tobiasz Martinezoraz że 3 czerwca, dwa dni po uroczystości B Zgromadzenie akcjonariuszyOpuścisz stanowisko, miały miejsce różne zdarzenia, które stawiają firmę w czołówce dnia i nie kupują aktywów, jak to było w ostatnich latach.


W tym kontekście 27 marca Rada odwołała dotychczasowego prezesa, Bernarda Chana I wybrał imię Anny Povero. Z profilu bardziej kojarzonego z bankowością inwestycyjną przeszedł na bardziej przemysłowy, by zmierzyć się z nowym etapem Konsolidacja biznesu i wzrost organicznyDzieje się tak po kilku latach zakupów, trawienia i integracji aktywów. Firma zainwestowała 35 000 milionów zakupów Od czasu upublicznienia Po rozstaniu z Abertis w 2015 roku. Cały ten wysiłek, w połowie przez zadłużenie, które na dzień 31 grudnia wynosił 16,9 mld, a w drugiej połowie przez cztery podwyższenia kapitału przeprowadzone w latach 2019-2021, powinien być opłacalny w nowej fazie.

Zmiana na stanowisku prezesa i naciski na przyspieszenie wyboru prezesa nastąpiły na wniosek nowego głównego akcjonariusza, brytyjskiego inwestora. Chris Hone, który za pośrednictwem TCI Activist Fund Podniósł swój udział z 7,08% do 9,03%, powyżej tego, który posiada rodzina Benetton za pośrednictwem swojej spółki Edizione, na poziomie 8,2%, a także Singapore Sovereign Fund (7,03%) i innych akcjonariuszy, takich jak Canada Pension Plan Investment Board ( 5,19%), Blackrock (5,071%), CK Hutchison (4,828%), Criteria Caixa (4,774%) czy Norges Bank (3,003%).

W tym samym tygodniu Kahn zdecydował się pozostać doradcą i Piotra Shore’a Złożyli rezygnację ze skutkiem natychmiastowym O „różnicach nie do pogodzenia” Z Radą Dyrektorów Spółki „w odniesieniu do procesu zarządzania, kierowania i sukcesji” w Spółce. I w środku tej burzy, JPMorgan Poinformowała, że ​​posiada 5,5% kapitału zakładowego. Wraz z Hohnem struktura akcjonariuszy została zrewolucjonizowana, a zarząd został zmuszony do jak najszybszego wybrania dyrektora generalnego.


Chociaż Hoon posiada prawa polityczne do około 3% kapitału, ponieważ reszta to instrumenty pochodne, „Jestem pewien, że na zgromadzeniu akcjonariuszy potwierdzi te 9%, które posiada”, powiedziały źródła rynkowe. W każdym razie wybór prezesa nie byłby do końca łatwy. Gdyby był kimś spoza zarządu, na co wszystko wskazuje, musiałby najpierw zostać członkiem zarządu za poparciem 8 z 11 członków zarządu spółki.

Jedno z nazwisk rozważanych na stanowisko CEO to Marco Patuanoktóry pełnił już funkcję prezesa Cellnex Od około roku, do 2019 r, z 29,9% kapitału sprzedanego rodzinie Benetton przez Abertis. Osoba, która była dyrektorem naczelnym Telecom Italia była dyrektorem własnościowym reprezentującym Connect, głównego akcjonariusza Cellnex, należącego do grupy Edizione (przemysłowy holding rodziny Benetton).

Cellnex, którego kapitalizacja giełdowa wynosi około 27 000 milionów i znajduje się w fazie hossy w ostatnich dniach od ataku Hohna, do 2030 roku osiągnie portfolio około 135 000 lokalizacji w Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Irlandii , Portugalia, Austria, Dania, Szwecja i Polska. W listopadzie ub.r., prezentując wyniki za trzeci kwartał 2022 r., firma ogłosiła dwa nowe cele: zaprzestanie wzrostu poprzez akwizycje, gdyż na rynku europejskim pozostało niewiele ciekawych okazji; Rozpoczął się nowy cykl podwyżek stóp procentowych. oraz uzyskanie oceny inwestycyjnej od Standard & Poor’s. Wymaga to redukcji zadłużenia i może wymagać sprzedaży aktywów. Według niektórych źródeł odpowiedź, kiedy zostanie powołany nowy prezes, mogła nie nadejść na zgromadzeniu akcjonariuszy 1 czerwca.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *