Ceny Dark Web w 2021 roku dla kart, kont i nie tylko

Portal do spraw prywatności co roku sporządza listę, w której analizuje . cytaty z ciemnej sieci Poprzez sprzedaż na różnych rynkach. Portale te mają zwykle krótkie życie, najwyżej kilka lat, zanim zostaną zamknięte przez władze lub przez samych twórców.

Karty kredytowe i dane bankowe: najbardziej opłacalne

Sprzedaż skradzionych danych, takich jak karty kredytowe, to łatwy sposób na zarabianie na danych hakerów. W ten sposób uniemożliwiają władzom ściganie ich, jeśli używają ich do przeprowadzania transakcji, i przekazują „brązowe” innemu intruzowi. Często celem hacków jest zdobycie pieniędzy, dlatego karty kredytowe są jednym z najczęściej kradzionych przedmiotów.

za Sklonowana karta MasterCard lub Visa Ze wszystkimi danymi i kodem PIN, które sprzedaje, średnio tylko 25 USD. American Express kosztuje nieco ponad 35 dolarów. Konta te nie są zweryfikowane, więc mogą nie działać lub nie mieć środków. Z tego powodu hakerzy sprzedają również dane karty kredytowej, o których wiedzą, że mają kredyt. Jeśli mają saldo co najmniej 1000 USD, sprzedają za 150 USD. Jeśli mają więcej niż 5000 dolarów, sprzedają za 240 dolarów.

Skradzione dane karty ułatwiają dokonywanie zakupów online bez wykrycia. z konta bankowe Sytuacja jest inna, loginy z saldem co najmniej 100 USD sprzedają się za 40 USD, a te z 2000 USD za 120 USD. Przy obecnych systemach bezpieczeństwa trudno jest uzyskać dostęp do jednego z tych kont.

Co ciekawe, istnieją również różnice między krajami, w których a Karta skradziona z Hiszpanii przez CVV Wszystkie dane są sprzedawane za 40 dolarów. Konta PayPal są również wysoko cenione i mogą wynosić od 30 do 340 USD w zależności od salda. Istnieją „pakiety” 50 kont za 200 USD, aby spróbować szczęścia.

Na Kryptowaluta To również dużo się opłaca, ponieważ zweryfikowane konto Coinbase można sprzedać za 610 USD, a konto Binance za 410 USD. Odbywa się to niezależnie od salda, ponieważ te konta mogą być używane do prania pieniędzy i konwertowania ich na walutę bez wykrycia przez hakerów.

Sieci społecznościowe lub karty: wysoka wartość

Media społecznościowe Ma również swoją cenę: 65 USD za skradzione konto na Facebooku, 45 USD za konto na Instagramie, 35 USD za konto na Twitterze lub 80 USD za konto Gmail. Polubienia, retweety lub obserwujący są również sprzedawane po niskiej cenie. W przypadku przesyłania strumieniowego istnieją konta Netflix z roczną subskrypcją w wysokości 44 USD.

fałszywe tożsamości Sprzedają też dużo, z rosyjskimi paszportami za 100 dolarów i prawdziwymi skradzionymi amerykańskimi numerami ubezpieczenia społecznego za 2 dolary. W przypadku paszportów europejskich, które należą do najcenniejszych na arenie międzynarodowej, koszt to 4000 USD za paszporty z Francji, Polski czy Holandii. DNI można jednak otrzymać za 120 USD. Nawet czeki in blanco są sprzedawane w celu sfałszowania i spieniężenia, lub selfie ludzi z ich identyfikatorami w celu weryfikacji kont w Coinbase lub tym podobnych.

Złośliwe oprogramowanie i ataki są droższe

Złośliwe oprogramowanie Jest to najdroższy, jaki można znaleźć, ze złośliwym oprogramowaniem o 70% skuteczności, które sprzedaje się za 500 USD w Europie lub 1000 USD w Stanach Zjednoczonych. Najwyższa jakość to 2500 dolarów.

Wreszcie, ataki DDoS są również sprzedawane na niezabezpieczone strony internetowe. Atak od 10 000 do 50 000 żądań kosztuje 15, 50, 500 lub 1000 dolarów, jeśli wybierzemy tryb 1-godzinny, 24-godzinny, 1-tygodniowy lub 1-miesięczny.

Aby uchronić się przed tymi atakami, ważne jest, aby unikać korzystania z publicznej sieci Wi-Fi, sprawdzać, czy w bankomatach nie ma żadnych skimmerów ani podejrzanych przedmiotów, zachować prywatność naszych informacji, używać oprogramowania antywirusowego i nigdy nie używać ponownie haseł między bramami, z których korzysta hasła menedżera. Podobnie jak Google jest idealne, ponieważ gdy rejestrujemy się na stronie, sugeruje losowe i bezpieczne hasła

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *