Ceny piwa w Meksyku odnotowały największy wzrost od 12 lat dzięki inflacji

Gdzie jest taniej?

Choć brzmi to niewiarygodnie, Meksyk nie jest jednym z krajów o najwyższej konsumpcji per capita, mimo że jest jednym z najbardziej produktywnych (7 miejsce) i największym eksporterem.

Jeśli jednak cena piwa w Tepic, Nayarit lub Toluca w stanie Meksyk jest średnią krajową, konsumpcja z pewnością gwałtownie wzrośnie z powodu dostępności.

Z danych Inegi wynika, że ​​w tym regionie znaleziono najtańszą butelkę o pojemności 355 ml. że to Clara Jasna Korona Tylko 17 pesos.

Ale w Toluca, w stanie Meksyk, nie było za późno, bo w tym miejscu można było znaleźć zdobyć Ciemność za te same 17 pesos.

Kraje o największym spożyciu piwa na świecie to Czechy, Austria, Polska, Rumunia, Niemcy, Estonia, Namibia, Litwa, Słowacja i Irlandia. Meksyk zajmuje 24. miejsce, według Kirin Brewery, browarnika.

Z informacji rządu meksykańskiego wynika, że ​​Meksyk zajmuje 15. miejsce jako importer piwa, a spożycie na mieszkańca wynosi 60 litrów rocznie.

Oprócz znaczenia, jakie produkt ma w przemyśle meksykańskim, wspiera również inne sektory gospodarki, takie jak sektor pierwotny (rolnictwo), w produkcji jęczmienia, ryżu i kukurydzy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *