Chaotyczny początek wakacji w Wielkiej Brytanii

Chaotyczny początek wakacji w Wielkiej Brytanii

Demonstracje wzywały media społecznościowe do żądania zniesienia podatku od sprzedaży benzyny i oleju napędowego, który obejmuje główne autostrady w kraju.

Według serii Sky News, na autostradzie M25, jednej z arterii, która omija Londyn i łączy się z innymi miastami na lotniskach w Anglii oraz lotniskami Heathrow, Luton i Gatwick, za konwojem protestujących zaczęły formować się długie linie pojazdów, co spowodowało bardzo niskie prędkości. .

Policja w Somerset w południowo-zachodniej Anglii doradziła kierowcom, aby ocenili, czy mogą zmienić swoje plany podróży lub przygotować się na opóźnienia.

Oprócz protestów przeciwko wysokim cenom paliwa, które w środę wyniosły 187,5 pensa (2,24 USD) za litr benzyny i 196,1 pensa (2,35 USD) za olej napędowy, władze portu w Dover potwierdziły w zeszły piątek, że są opóźnienia do czterech godzin dla promów. Francja.

Na obrazach transmitowanych przez brytyjską telewizję zaobserwowano duże zatłoczenie pojazdów przed kioskami kontroli granicznej odpowiedzialnymi za francuskie władze imigracyjne.

Dyrektor generalny Port of Dover, Doug Bannister, oskarżył Francuzów o opóźnienie, mówiąc, że obiekt ciężko pracował przez wiele miesięcy, aby poradzić sobie ze szczytem sezonu wakacyjnego.

„Jesteśmy głęboko rozczarowani, że granica francuska okazała się niezdolna do zaspokojenia oczekiwanego przez nas żądania” – powiedział urzędnik w oświadczeniu.

Według RAC, która zajmuje się obsługą kierowców na brytyjskich drogach, w ten weekend w Wielkiej Brytanii zaplanowano około 18,8 mln wycieczek rekreacyjnych.

rgh/nm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.