Chavez jest dziś uhonorowany w nową rocznicę swoich urodzin

HAWANA, 28 lipca (ACN) Rada Kultury ALBA w tej stolicy upamiętnia Hugo Rafaela Cháveza Fríasa w 68. urodziny człowieka, który wybrał go na prezydenta Republiki. Boliwariana de Venezuela od 1999 do śmierci w 2013 roku.

Specjalny program z okazji wydarzenia skupiający się na zainteresowaniu spotkania, ogłoszony przez kubańską agencję prasową, Gabriela Martinez Pino, Specjalista ds. Komunikacji Korporacji, zlokalizowany przy linii 556, róg D, w El Vedado, gmina Plaza de la Rewolucja.

Określił swój główny temat jako czas historyczny od Bolivara do Cháveza, zwracając uwagę na jego głębokie socjalistyczne i integracyjne idee i idee odziedziczone po Simonie Bolivarze i Francisco de Mirandy, dzięki którym stał się niekwestionowanym przywódcą rewolucji boliwariańskiej.

Stwierdził, że na działania, które obejmują występ muzyczny projektu Clave de Sol Vocal, wokalistę i kompozytora Eduardo Sosę oraz chór ETECSA, zapraszani są mieszkańcy jego kraju w Hawanie oraz korpus dyplomatyczny w jego ambasadzie.

Chavez Frias urodził się w Sabaneta, Barinas, 28 lipca 1954 r., a zmarł w Caracas 5 marca 2013 r.

Jego pierwsza wizyta na Kubie miała miejsce w grudniu 1994 r., kiedy był wcześniej i przyjął zaproszenie historyka miasta, Eusebio Lyalla Spenglera.

Podczas jego prezydentury stosunki między Wenezuelą a Kubą były priorytetem jego rządu, co zostało wzmocnione podpisaniem wielu porozumień i traktatów, które pomogły stworzyć pomost między tymi dwoma krajami.

Zachęcał również do integracji Ameryki Łacińskiej bardziej niż jakikolwiek inny prezydent Wenezueli w ostatnich latach, przy czym ropę sprzedawano na preferencyjnych warunkach płatności za pośrednictwem mechanizmów integracyjnych, takich jak Petrocaribe.

Ponadto programy współpracy w krajach ubogich, w tym na Haiti, oraz promowanie przestrzeni integracyjnych, takich jak Wspólnota Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAC) oraz Unia Narodów Ameryki Południowej (UNASUR), która jest uważana za jedną z przywódcy.

Wraz z byłymi prezydentami Luisem Inacio Lula da Silvą (Brazylia) i Nestorem Kirchnerem (Argentyna) promował pokonanie Strefy Wolnego Handlu obu Ameryk (FTAA) na Szczycie Ameryk, który odbył się w listopadzie 2005 r. w Mar del Zniszczyć. Plata.

Związkami z kontynentem afrykańskim zajmowała się również jego administracja, jak wskazał na pierwszym szczycie Ameryki Południowej i Afryki, który odbył się w Trypolisie (Libia) 31 sierpnia 2009 r., integracją obu regionów.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.