Chcesz wizę do Kanady? Ważne jest, aby o tym pamiętać

Chcesz wizę do Kanady?  Ważne jest, aby o tym pamiętać

To Kanada, jeden z krajów o najlepszej jakości życia na świecie i wielu Latynosów (w tym Kubańczyków) jest zainteresowanych tam imigracją, ale nie wie jak. Istnieje również wiele niepewności podczas ubiegania się o wizę w ambasadzie, dlatego oferujemy Państwu kilka porad ekspertów, które warto wziąć pod uwagę już w godzinie zero.

Jeśli chcesz podróżować do Kanady w celach turystycznych i nie możesz uzyskać elektronicznego zezwolenia na podróż (eTA), które posiadają obywatele Europy i obywatele kilku krajów Ameryki Łacińskiej, będziesz musiał ubiegać się o wizę turystyczną. Procedura ta jest trudniejsza niż elektroniczne zezwolenie na podróż (eTA) i nie jest dostępna dla wszystkich narodowości.

Co do zasady wiza jest ważna przez 10 lat lub do momentu wygaśnięcia paszportu miesiąc wcześniej i umożliwia wielokrotny wjazd do kraju na maksymalnie 6 miesięcy w ramach jednej wizyty.

pierwszy rada Polega to na tym, że aby ubiegać się o wizę, trzeba mieć ważny, nieważny lub uszkodzony paszport, w którym wyraźnie widnieje Twoje imię i nazwisko, numer dowodu osobistego i inne dane osobowe, ponieważ wiza będzie umieszczona na tym dokumencie. Co więcej, przy co najmniej sześciomiesięcznym okresie ważności, okres ten jest prawie zawsze ważny.

Czy potrzebujesz wizy, aby wjechać do Kanady? Sprawdź te wskazówki

Podobnie, w celu uzyskania wizy, poproszą Cię o dwa kolorowe zdjęcia paszportowe wykonane w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Zdjęcia te muszą spełniać zwykłe wymagania, takie jak białe tło i niezakłócony wygląd twarzy.

Aby mieć pewność, że będziesz w stanie opłacić podróż do Kanady i powrót do kraju pochodzenia, musisz wykazać wystarczającą wypłacalność finansową. Obejmuje to żądanie wyciągów bankowych, odcinków wynagrodzeń lub innych dokumentów potwierdzających Twoją zdolność finansową.

Podobnie ważne jest, aby udowodnić, że masz osobiste lub zawodowe powiązania z krajem pochodzenia. Mogą to być więzi rodzinne, kontynuacja studiów lub stała praca. Pomoże to udowodnić, że masz podstawy do powrotu do swojego kraju i nie jesteś zainteresowany nielegalną imigracją.

Ważne jest również, abyś nie był karany ani nie naruszyłeś w przeszłości przepisów imigracyjnych lub wizowych w Kanadzie lub jakimkolwiek innym kraju. Negatywna historia może automatycznie uszkodzić Twój wniosek wizowy. Chociaż to tylko niektóre wskazówki, resztę wymagań zawsze możesz znaleźć w kanadyjskiej siedzibie dyplomatycznej w Twoim kraju pochodzenia, w takim przypadku zostawiamy połączenie Z Hawany.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *