Chile to drugi kraj na świecie, w którym jego obywatele odnotowują najwyższy wzrost kosztów transportu – G5noticias

Międzynarodowa firma konsultingowa IPSOS opublikowała swój najnowszy raport „Postrzeganie konsumentów w 30 krajach”, który został przedstawiony ponad 20 000 osobom, pokazując różne postrzeganie ludzi na temat wzrostu cen spowodowanego inflacją na poziomie globalnym.

Badanie porównujące postrzeganie przez ludzi cen transportu, mieszkania, żywności i napojów, usług publicznych, odzieży, obuwia, opieki medycznej i rozrywki. pokazał, że 71% Chilijczyków uważa, że ​​ceny transportu wydają się wyższe w ostatnich tygodniach; Przewyższa średnią światową (59%) i jest krajem Ameryki Południowej o najniższym odsetku w tej materii po Argentynie (79%), Kolumbii (75%), Brazylii (73%) i Peru (72%).

Wzrost kosztów życia był problemem, który został zweryfikowany w Chile w różnych badaniach. Inflacja dochodowa znajduje się w pierwszej piątce naszych największych obaw, a Chilijczycy spodziewają się, że koszty w 2021 r. wzrosną bardziej niż dochody, a teraz widzimy, że połowa spodziewa się wzrostu wydatków w kraju w ciągu najbliższych kilku miesięcy. To w połączeniu z niskim prawdopodobieństwem znacznych zastrzyków lub wypłat dotacji w 2022 r. stawia nas w „trybie priorytetyzacji” w przyszłym roku, w którym przewidujemy bardziej ostrożne i bardziej racjonalne decyzje. Firmy będą musiały podjąć większy wysiłek, aby przyciągnąć konsumentów do konsumpcji”.powiedział Philip Lohsey, Dyrektor Marketingu Ipsos Chile.

Odnosząc się konkretnie do kwestii, z 81%, Chile jest drugim krajem, w którym więcej osób odczuwa wzrost wartości transportu (benzyna, płatności za samochód, konserwacja, parking); Ranking tylko po Polsce (83%). Jeśli chodzi o żywność i napoje (artykuły spożywcze, obiady i restauracje), 78% ankietowanych stwierdziło, że zauważyło wzrost cen, a tylko 4% uznało, że są tańsze.

Jeśli chodzi o to, ile Chilijczycy płacili za media (prąd, gaz, woda, telefon, Internet itp.), 37% stwierdziło, że są one znacznie wyższe, a 39% nieco wyższe. Tutaj tylko 21% stwierdziło, że wartości były mniej więcej takie same. Z drugiej strony, 64% zapytanych o ubrania i buty stwierdziło, że ich wartość wzrosła w ostatnich tygodniach, a 6% stwierdziła, że ​​jest niższa.

Jeśli chodzi o ceny płacone za mieszkanie w kraju (czynsz, spłaty kredytu hipotecznego, utrzymanie itp.), 43% Chilijczyków twierdzi, że są teraz znacznie wyższe, 30% twierdzi, że są nieco wyższe, 24% twierdzi, że są mniej więcej takie same , a 3% Po prostu myślą, że są mniej lub znacznie mniej. Średnia światowa wskazuje, że 51% potwierdza, że ​​wartości są znacznie wyższe lub nieco wyższe niż wcześniej.

Jeśli chodzi o znaczny wzrost kosztów Medicare i Medicaid w kraju, 65% respondentów krajowych uważa, że ​​ceny są znacznie lub nieco wyższe w porównaniu do ostatnich kilku tygodni. Tylko 4% uważa, że ​​wartości w tym elemencie są nieco niższe lub znacznie niższe. W tym momencie liderem rankingu była Argentyna, z 73% populacji transandyjskiej uważającej, że wartości w tym sensie wzrosły.

W porównaniu z kosztami komponentów rozrywkowych, 59% Chilijczyków ocenia te wartości jako znacznie wyższe lub nieco wyższe. W tym temacie Argentyna również wydaje się dominować na liście, a 74% uważa, że ​​wartości wzrosły. Kolejne miejsca zajmują Brazylia (69%) i Kolumbia (68%).

Na pytanie: „Jak, poza normalnymi wydatkami wakacyjnymi, w ciągu najbliższych trzech miesięcy zmienią się Twoje wydatki domowe w porównaniu z dniem dzisiejszym?”. 50% stwierdziło, że wzrośnie, 35% stwierdziło, że się nie zmieni. Zmieni się, a 16% zmniejszy wydatki.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *