Chińskie samochody Omoda są otwarte na rynek europejski w Hiszpanii

Chińskie samochody Omoda są otwarte na rynek europejski w Hiszpanii

znak towarowy Omodaktórego właścicielem jest chiński producent wiśniaZostanie utworzona w Hiszpanii, z własną strukturą i stałą siedzibą. Do końca 2023 roku spółka planuje rozpocząć działalność z siecią 31 oficjalnych agentów, docelowo dochodząc do 80 agentów na terenie całego kraju. Należy zauważyć, że Hiszpania jest pierwszym rynkiem europejskim, na który trafia, i oczekuje się, że w jej ślady pójdą Włochy, Polska, Niemcy i Francja.

Marka podała w oświadczeniu, że Darren To będzie dyrektorem generalnym Omoda Spain. Rozpocznie sprzedaż swojego pierwszego modelu na rynku hiszpańskim w ostatnim kwartale 2023 roku: Umoda 5SUV typu C z silnikiem benzynowym.

W kwietniu ubiegłego roku wiadomo było, że drugi co do wielkości chiński producent samochodów może rozważyć produkcję 50 tys. samochodów rocznie na terenie wolnego obszaru celnego w Chinach. Barcelona do którego wcześniej należał Kwiecień Zaopatrywać rynek europejski w swoje pojazdy.

Chery interesowała się Barceloną już przed i we wrześniu 2010 roku, ówczesny prezydent stanu, Jose MontillaUtrzymywała komunikację w celu przeanalizowania wykonalności projektu zainstalowania tam fabryki samochodów Katalonia Które nie przyniosło efektu.

Co to jest Omoda?

Marka samochodów Omoda została wprowadzona na rynek w 2023 roku Wuhu, Anhui (Chiny)Gdzie znajduje się siedziba firmy. Bardzo młoda marka, chociaż firma-matka nie jest bardzo nowa: Chery.

Chery to chińska firma samochodowa specjalizująca się w produkcji i sprzedaży pojazdów. Odkryto w 1997 Jej siedziba mieści się w mieście Woohoo, w prowincji Anhui w Chinach. Od momentu powstania firma szybko się rozwinęła i stała się jedną z wiodących marek motoryzacyjnych Chiny.

Firma produkuje szeroką gamę pojazdów, w tym samochody osobowe, SUV-y, pojazdy elektryczne i użytkowe. Ponadto inwestuje w badania i rozwój, aby poprawić jakość i osiągi swoich pojazdów. Nawiązała współpracę z innymi międzynarodowymi firmami motoryzacyjnymi w celu zdobycia wiedzy technicznej i dotarcia na nowe rynki.

Firma położyła duży nacisk na innowacje i technologię oraz opracowała pojazdy elektryczne i hybrydowe, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na zrównoważoną mobilność. Chery była zaangażowana w badania i rozwój w takich obszarach, jak sztuczna inteligencja, jazda autonomiczna i łączność w swoich samochodach.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *