Chiny i Polska dążą do zacieśnienia relacji gospodarczych spanish.xinhuanet.com

Chiny i Polska dążą do zacieśnienia relacji gospodarczych  spanish.xinhuanet.com

(Xinhua/Liu Weiping)

DUBROWNIK, Chorwacja, 12 kwietnia 2019 r. (Xinhua) – Premier Chin Li Keqiang spotkał się tutaj w piątek z premierem Polski Mateuszem Morawieckim i wezwał oba kraje do zintensyfikowania współpracy gospodarczej.

Spotkanie odbyło się na marginesie ósmego spotkania przywódców Chin i krajów Europy Środkowo-Wschodniej w Dubrowniku w południowej Chorwacji.

Li określił Polskę jako wpływowy kraj w Europie Środkowo-Wschodniej, stwierdzając, że Chiny przywiązują dużą wagę do rozwoju swoich stosunków z Polską.

Li powiedział, że Chiny chcą wzmacniać wzajemne zaufanie polityczne, komunikację strategiczną i praktyczną współpracę z Polską.

Wezwał także obie strony do wzmocnienia komunikacji i koordynacji działań komisji międzyrządowej w celu zintensyfikowania współpracy w obszarach gospodarki, handlu, rolnictwa, lotnictwa i budowy infrastruktury.

Chiny są skłonne rozszerzyć import wysokiej jakości polskich produktów, powiedział Li, dodając, że Chiny chętnie witają polskie firmy w eksploracji chińskiego rynku.

Li powiedział, że podczas spotkania przywódców Chiny-UE, które odbyło się na początku tego tygodnia w Brukseli, uzgodniono, że Chiny i kraje UE będą traktować swoje przedsiębiorstwa w oparciu o zasady uczciwej konkurencji, neutralności i niedyskryminacji.

Premier Chin powiedział, że Chiny przywiązują dużą wagę do współpracy Chiny-Polska w ramach ram Chiny-UE i Chiny-EŚW i zachęcał Polskę, aby wniosła więcej mądrości i siły do ​​relacji Chiny-UE oraz współpracy Chiny-Europa. Centralna i Wschodnia Europa.

Morawiecki pochwalił szybki rozwój stosunków między Polską a Chinami, stwierdzając, że Polska zawsze traktuje zagraniczne firmy zgodnie z zasadami uczciwości i niedyskryminacji.

Zauważając, że Polska wita chińskie przedsiębiorstwa w celu inwestowania w kraju, wyraził nadzieję, że przedsiębiorstwa z obu krajów będą mogły nawiązać pogłębioną współpracę, która otworzy nowy rozdział w dwustronnych stosunkach gospodarczych.

Morawiecki powiedział, że Polska jest gotowa współpracować z Chinami w takich obszarach jak rolnictwo, meblarstwo, kosmetyki, budownictwo infrastrukturalne, przemysł morski i kultura.

Premier dodał, że Polska ma nadzieję na podjęcie współpracy na rynkach trzecich z Chinami w ramach Chin i krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *