Chiny odrzucają upolitycznienie projektów infrastrukturalnych przez G7 | Aktualności

W poniedziałek rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian powiedział, że kraj nie jest przeciwny inicjatywom wspierającym globalną infrastrukturę, ale jest przeciwny nadaniu tym projektom politycznej matrycy.

Przeczytaj także:

Argentyna poparła nowy system finansowy na szczycie G7

W odniesieniu do inicjatyw G7 rzecznik Chin oświadczył: „Uważamy, że nie ma problemu z różnymi, zastępującymi się nawzajem inicjatywami, ale sprzeciwiamy się oświadczeniom i działaniom pod pretekstem budowania infrastruktury, wzmacniania intencji geopolitycznych i dyskredytowania Pasa i Szlaku Inicjatywa.”

Chiński dyplomata podkreślił, że Stany Zjednoczone wydały fałszywą narrację o Jedwabnym Szlaku, która z kolei została opublikowana przez Grupę Siedmiu po uruchomieniu działania mającego na celu zwiększenie inwestycji w infrastrukturę, aby przeciwdziałać chińskim wpływom w krajach rozwijających się o średnich dochodach.Polityce G7 i Stanów Zjednoczonych (USA) sprzyja utworzenie globalnego stowarzyszenia infrastrukturalnego i inwestycyjnego Global Infrastructure Association (PGII), które według lokalnych mediów ma stać się konkurentem dla Chińczyków. Inicjatywa Pasa i Drogi.

Stany Zjednoczone muszą ponosić odpowiedzialność za stworzenie „pułapki zadłużenia”. Zhao Lijian zauważył, że ekspansywna polityka monetarna Waszyngtonu, innowacje finansowe z luźnym nadzorem i krótka sprzedaż w złej wierze obciążają kraje rozwijające się długiem.

Chińska Inicjatywa Pasa i Szlaku ma na celu zwiększenie wymiany handlowej między ponad 60 krajami w Azji Środkowej, Europie i na kontynencie afrykańskim.

Z tego powodu rzecznik Chin zaznaczył, że „Jedwabny Szlak” „jest zgodny z zasadą szerokich konsultacji, wspólnego wkładu i wspólnych korzyści oraz zapewnia wymierne korzyści krajom partnerskim i ich obywatelom”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.