Chiny ponawiają poparcie dla prawa Kuby do obrony swojej suwerenności – Escambrai

Chiny ponawiają poparcie dla prawa Kuby do obrony swojej suwerenności - Escambrai

Chiny sprzeciwiają się amerykańskiemu zwyczajowi nakładania sankcji i ingerowania w czysto wewnętrzne sprawy innych krajów pod pretekstem wolności, praw człowieka i demokracji.

Dziś Chiny potwierdziły swoje absolutne poparcie dla Kuby w jej prawie do ochrony suwerenności narodowej, odrzuciły wszelkie ingerencje w ich sprawy wewnętrzne i zażądały od Stanów Zjednoczonych zaprzestania embarga gospodarczego, finansowego i handlowego.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Wang Wenbin powiedział Prensa Latina, że ​​jego rząd wspiera wyspę w poszukiwaniu ścieżki rozwoju na jej własnych warunkach, która pozwoli na poprawę dobrobytu ludzi.

Powiedział, że Chiny zwykle sprzeciwiają się nakładaniu przez Stany Zjednoczone sankcji i ingerowaniu w czysto wewnętrzne sprawy innych krajów pod pretekstem wolności, praw człowieka i demokracji.

Wang wezwał Waszyngton do zarządzania stosunkami dwustronnymi z Hawaną zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych i normami światowymi, wysłuchania społeczności międzynarodowej oraz natychmiastowego i całkowitego zniesienia blokady.

Ta polityka przymusu jest uważana za główną przyczynę niedostatków rozwoju Kuby, ale Stany Zjednoczone utrzymują ją i intensyfikują pomimo większości głosów i przez 29 kolejnych lat przez społeczność międzynarodową opowiadając się za jej natychmiastowym zatrzymaniem.

Wraz z oświadczeniami rzecznika MSZ azjatycki gigant dołącza do wielu krajów i organizacji na świecie, które wyrzekają się aktów sabotażu, demonstracji i wezwania do interwencji na największej z Antyli.

Ponadto rząd i różne podmioty w Chinach w ostatnich miesiącach poparły solidarność z przeżywającą trudne czasy Kubą i wyraziły chęć przyczynienia się do ciągłego umacniania przyjaźni i stosunków między dwoma krajami socjalistycznymi.

W tym kontekście wschodnie państwo wysłało na wyspę kilka partii darowizn w postaci sprzętu i środków medycznych oraz do 5000 ton ryżu.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *