Chiny przygotowują masową produkcję szczepionki BioNTech-Pfizer Covid-19 – Prensa Latina

Chiny przygotowują masową produkcję szczepionki BioNTech-Pfizer Covid-19 - Prensa Latina

Źródła zbliżone do tematu potwierdziły gazecie Global Times, że zatwierdzenie przygotowań spodziewane jest przed lipcem, a gmina Szanghaj (wschód) będzie w centrum całego procesu.

Jak szczegółowo opisano, obszar ten wyposażył fabrykę w ponad 100 lodówek i kilkakrotnie przetestował system transportu, aby zapewnić bezpieczną wysyłkę leków.

Fosun Pharma, chiński partner BioNTech, dostarczył rządowi informacji na temat badań klinicznych i innych wymaganych dokumentów dotyczących szczepionki, wykonanej przy użyciu technologii mRNA (messenger RNA), która jako pierwsza zostanie zastosowana w azjatyckim olbrzymie.

Dowiedzieliśmy się również, że po zatwierdzeniu BioNTech może zdecydować się na wysłanie płynu z Niemiec, a Chiny zapakują go, aby rozpocząć dystrybucję i włączyć go do masowej kampanii szczepień.

Zdaniem ekspertów proces ten jest odpowiedzią na prośby niektórych tu zagranicznych mieszkańców o możliwość uzyskania szczepionek przeciwko Covid-19, pozyskanych w różnych częściach świata.

Skomentowali, że środek ten przyniósłby korzyści nawet lokalnym rezerwom sprzętu do szczepień, światowemu uznaniu i osiągnięciom Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022 i Igrzysk Paraolimpijskich.

Ale dodatkowo toruje drogę do badań mających na celu ustalenie, czy użycie BioNTech-Pfizer w pierwszej dawce jest bardziej skuteczne, a następnie drugie podanie chińskiego Sinovac typu inaktywowanego.

Chiny stawiają na ten pomysł w trakcie debaty na temat stosowania substancji stworzonych na różne sposoby w celu wzmocnienia ochrony immunologicznej przed jakąkolwiek mutacją SARS-CoV-2, która powoduje Covid-19.

Posiada 17 szczepionek na różnych etapach testów, a od lipca ubiegłego roku został zaszczepiony ponad pięcioma szczepionkami, a liczba ta obejmuje ponad 205 milionów obywateli i obcokrajowców.

Ponadto zawarła umowy z kilkoma krajami na dostawy swoich leków i zwróciła się do WHO o włączenie leków firm Sinovac, Sinopharm i CanSinoBio do programu Covax.

Azjatycki gigant dał do zrozumienia w tym tygodniu, że nadal nie dowiaduje się o materiałach do wstrzykiwania powstałych w innych krajach, w odpowiedzi na międzynarodowe raporty, które pojawiły się po powiadomieniu w USA o dostarczeniu wiz tym, którzy otrzymali wizy od BioNTech-Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson czy inny.

Pokój / ymr / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *