Chiny zwiększają inwestycje w krajach członkowskich Inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku

Chiny zwiększają inwestycje w krajach członkowskich Inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku

Bezpośrednie inwestycje Chin w krajach uczestniczących w projekcie Nowego Jedwabnego Szlaku odnotowały roczny wzrost o 13,8% w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2021 r., osiągając 7,43 mld USD.

Według oficjalnych danych zgłoszonych przez Xinhua, łączna inwestycja azjatyckiego giganta w tych krajach wzrosła o 2,6% do 43 290 mln USD, co ma wpływ na różne sektory gospodarki. Tak więc od stycznia do maja sektor twórca Przyciągnął 7,2 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 11,8% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

W tym samym czasie inwestycje krajowych firm chińskich wzrosły o 3,8% do 32,75 mld USD, co stanowi ponad 75% całości bezpośrednich inwestycji tego kraju, według chińskiego Ministerstwa Handlu.

ambitna inicjatywa nowa jedwabna droga, ogłoszony przez chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w 2013 roku, ma na celu promowanie Komunikacja i współpraca Między Azją Wschodnią, Europą i Afryką Wschodnią. Oczekuje się, że znacząco przyczyni się do rozwoju handel światowyobniżyły o połowę stawki handlowe dla zainteresowanych krajów.

Według oficjalnych danych całkowita wymiana handlowa między Chinami a krajami uczestniczącymi w projekcie wyniosła 9,2 biliona dolarów W latach 2013-2020 łączne inwestycje chińskich firm w tych krajach wyniosły 136 miliardów dolarów.

Podczas V Międzynarodowej Wystawy Jedwabnego Szlaku, która odbyła się w Chinach w maju ubiegłego roku, podpisano kilka umów o współpracy przewidujących inwestycje o wartości 158,3 mld juanów (24,5 mld USD). Uwzględnij umowy 72 duże projekty W obszarach edukacji, modernizacji rolnictwa i wysokich technologii m.in.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *