Chór UPR Arecibo zdobywa złote medale na Międzynarodowym Konkursie we Włoszech

Chór UPR Arecibo zdobywa złote medale na Międzynarodowym Konkursie we Włoszech

Portorykańczycy znów czują się sobą: tym razem we Florencji we Włoszech, gdzie kantoriachór Uniwersytet Portoryko, kampus AreciboI Zdobyła złote medale w kategoriach Chór Uniwersytecki i Muzyka Sakralna Międzynarodowy Festiwal Chóralny Leonardo da Vinci, stało się to w tym tygodniu.

konkurs gdzie kantoria Miał okazję zaprezentować listę utworów sakralnych i świeckich, a także wystawy obejmujące muzykę charakteryzującą kulturę popularną w Puerto Rico i Ameryce Łacińskiej, które odbywały się od 11-14 lipca 2023 r.

„Chodźmy z medalem… Jestem dumny z kraju, w którym się urodziłem. Arriba Puerto Rico” – powiedział na Facebooku dyrektor chóru i nauczyciel Joamel González Soto.

Reklama

Oglądaj więcej treści

Zespół otrzymał także nagrodę za najlepszą interpretację utworu włoskiego.

Przed wyjazdem na festiwal w rozmowie z nowy dzieńPotwierdził to jeden z członków chóru, Michael Rivera Ortiz „To, co motywuje nas do rywalizacji, to nasza pasja do muzykiPonieważ wszyscy studiujemy różne rzeczy, niektórzy z nas są inżynierami, niektórzy księgowi, ale nikt z nas nie studiuje muzyki..

„Kiedy jedziemy na zawody, nawet jeśli nie wygrywamy, zawsze się wyróżniamy i czujemy, bo nosimy instrumenty muzyczne, nasza muzyka zawsze przyciąga uwagę” – powiedział.

Cantoria to przestrzeń, która od 1979 roku pomaga studentom Uniwersytetu Portoryko w Arecibo rozwijać się w świecie artystycznym i uzupełniać ich rozwój akademicki.

Niektóre z krajów, do których grupa muzyczna przeniosła swoje talenty, to Dominikana, Wenezuela, Panama, Ekwador, Meksyk, Stany Zjednoczone, Kolumbia, Włochy, Polska i Hiszpania.

Grupa muzyczna wyruszyła na imprezę ze swoim menadżerem i mentorem Joamelem Gonzálezem Soto, który będzie odpowiedzialny za to, by zespół zabłysnął podczas występu na konkursie. (w zestawie)
Od 1979 roku Cantoria jest miejscem, które daje studentom Uniwersytetu Portoryko w Arecibo możliwość rozwoju w świecie artystycznym i uzupełniania ich rozwoju akademickiego. (w zestawie)
Z entuzjazmem i pewnością siebie grupa 27 studentów Chóru Cantoria z Uniwersytetu Puerto Rico w Arecibo wyruszyła dzisiaj, w niedzielę, aby po raz pierwszy uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Leonardo da Vinci. (w zestawie)
Festiwal odbędzie się we Florencji we Włoszech. (w zestawie)
Chociaż po raz pierwszy biorą udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Leonardo da Vinci, chór ma na swoim koncie wiele występów na arenie międzynarodowej. (w zestawie)
Na zdjęciu Cantoria bierze udział w osobistym koncercie, który odbył się na wyspie w 2019 roku, przed rozpoczęciem pandemii COVID-19. (w zestawie)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *