„Cień Catire” Jorge Hernándeza Aldana przygotowuje się do 39. Warszawskiej i 21. FICM

  • Wyprodukowany przez Paloma Negra Films we współpracy z Chula Vista Cine i Genuino Films przy wsparciu EFICINE/IMCINE i programu IBERMEDIA.
  • Trzeci film fabularny wenezuelsko-meksykańskiego reżysera będzie miał swoją światową premierę w Warszawie 39. i ogólnokrajową premierę na 21. edycji FICM.
  • Kiedy mężczyzna chce sprzedać swoją farmę, musi stawić czoła dwójce dzieci, które porzucił wiele lat temu, i pozbawionemu skrupułów pułkownikowi próbującemu kupić ziemię za najniższą możliwą cenę.

Po dwóch dużych sukcesach reżyserskich wenezuelski reżyser Jorge Hernandez Aldana powraca na scenę kinową z… „Cień Kateer”. wyprodukowane przez Filmy z Palomą NegrąFilm zostanie pokazany po raz pierwszy na świecie 39. Warszawski Festiwal Filmowy (Warszawa)w Polsce, który odbędzie się w dniach 6-15 października; I jego pierwsza krajowa wystawa w 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Morelia (FICM)w Michoacan, które odbędzie się w dniach 20–29 października 2023 r.

W zapomnianej krainie i pod kontrolą skorumpowanej armii, stary bandyta Benigno Cruz, nazywany „Catir”, postanawia sprzedać swoje stare ranczo i wyjechać w poszukiwaniu spokoju. Potencjalnym nabywcą jest pułkownik Corona, który decyduje się go przejąć jedynie za ułamek jego wartości. Benigno wkrótce odkrywa, że ​​aby sprzedawać, potrzebuje zgody swoich dzieci, Mabel i Perocho, które porzucił kilkadziesiąt lat temu. Podczas gdy Benigno sprzeciwia się sprzedaży, Corona szuka Mabel i Perocho, próbując wypchnąć Benigno z interesu.

81-minutowy dramat meksykańsko-wenezuelski, w którym niespodziewanie na nowo łączą się więzi rodzinne pomimo bólu i nieobecności spowodowanej porzuceniem. W roli głównej Francisco Denis (Chłopiec, który kłamałH., 2011; Narcos 2015-2017), Tatiana Mapou (Ochrona2016), Giovanni Garcia (rodzina2017), Jericho Montella (Wewnętrzna lampa błyskowa2020) i Vicente Peña (Ziemniaki, orzeszki ziemne i tostones2013).

Pochodzi z Caracas, Jorge Hernandeza Aldana Sformalizował karierę filmową swoim pierwszym filmem fabularnym, który wyreżyserował w Meksyku,„Nocny bawół” (2007) miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance w tym samym roku oraz z filmem „spadkobiercy” (2015) po raz pierwszy zaprezentowano podczas 13. edycji FICM. Scenarzysta, który jest także scenarzystą, wnosi do swoich produkcji własny akcent i osadza nową historię w stanie Lara w Wenezueli.

Jeśli chodzi o pokoje Warszawa 39 W Warszawie będzie oficjalną siedzibą światowej premiery filmu Cień CateraWynika to z tytułu w języku angielskim i znajduje się w gronie 15 filmów tworzących kategorię międzynarodowego konkursu programowego. W październiku odbędą się cztery pokazy: w piątek 6 grudnia o 13:30, czwartek 12 grudnia o 11:00, sobota 14 grudnia o 12:00 i niedziela 15 grudnia o 16:30.

Choć będzie to pierwsza w nim ogólnokrajowa wystawa FICM XXI Jako jeden z dziewięciu tytułów tworzących wiodącą kategorię krajową. Film został sfinansowany dzięki wsparciu EFICINE/IMCINE i programu IBERMEDIA, a ukończony dzięki wsparciu realizacji Impulso Morelia 7, gdzie zdobył nagrodę José María Riba Award przyznawaną przez Cinépolis Distribución i GLAFF Wip Latino 6, Cień Catera Będzie miał swoją krajową premierę 27 października w Cinépolis Centro, Morelia, MICH.

wyprodukowane przez Filmy z Palomą Negrą We współpracy z Kino Chula Vista I Prawdziwe filmyopowieść ta przygotowuje się do premiery dla krajowej i międzynarodowej publiczności, która rozpocznie się w październiku na dwóch światowej sławy festiwalach filmowych: Warszawa 39 I FICM XXI. Więc, „Cień Katira” Do Jorge Hernandeza Aldana Rozpoczyna swoją festiwalową drogę, by później dotrzeć do kręgu komercyjnego.

Warszawa – Cień Caterahttps://wff.pl/pl/film/39-cień-katiry FICM Cień Cater – były Benigno Cruzhttps://moreliafilmfest.com/peliculas/benigno-cruz

Praca w FICMPiątek 27 października13:30.Sala Centrum Cinepolis 3.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *