Cineversatil: Triángulo Rosa, wszechstronny festiwal filmowy w Argentynie

Początek w ten weekend o godz Trzynaste wydanie Cineversatil: Pink Triangle. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych o różnorodności – Argentyna, 2023.

spotkanie jest Twarzą w twarz online i za darmo. José Alirio Pena Przedstawia nową wersję uniwersalnego spotkania kinowego. Możesz cieszyć się dniami 14 i 15 lipca o godz.w Recoleta Cultural Center Microcine w Buenos Aires (Junín 1930 – CABA), aż do wyczerpania sali.

Następnie pojawia się możliwość oglądania meczu za pośrednictwem transmisji, dni 16 i 17 lipca podczas wahustreaming.com Międzynarodowa platforma dla Argentyny i całego świata.

Spot Siversatel 2023

Portale społecznościowe festiwalu można znaleźć na Instagramie, Facebooku, Vimeo, Tiktoku i Twitterze: Syniwersatel

Spotkanie świętuje 13. edycję Festiwal Cineversatil, z naciskiem na Różowy Trójkąt, ten symbol piętnował homoseksualistów w czasie Holokaustu (systematycznych prześladowań ze strony reżimu nazistowskiego). Mamy też do czynienia z innymi totalitarnymi kontekstami, które zrodziły morderstwa LGBT.

Deklaracja zainteresowania kulturą gminy Quilmes, 2019. Zwycięzca projektów współpracy 2019, 2020, 2021 i 2023 CC Recoleta. Laureat Stypendium Drugiego – FNA Promotion 2019. Laureat Sponsoringu Kultury 2021 i 2022 – Ministerstwo Kultury, CABA.

„Nasza wizja: stać się festiwalem filmowym, od Argentyny po świat, który służy jako przykład w szkoleniach, produkcji akademickiej i aktywizmie filmowym wokół różnorodności seksualnej i emocjonalnej” – szczegóły w komunikacie.

„Nasza misja: z Argentyny oferujemy alternatywę do podnoszenia świadomości różnorodności seksualnej i emocjonalnej poprzez festiwal filmowy, który łączy wystawę powieści audiowizualnych w formie krótkiego filmu i nowych doświadczeń aktywistów” – wyjaśnia oświadczenie.

Nadesłanych zostanie 10 filmów krótkometrażowych podzielonych na dwie sekcje pozakonkursowe: Różowy trójkąt i Inne różowe trójkąty.

Sekcja różowego trójkąta Tworzą ją tytuły traktujące o czasach nazizmu w Niemczech i faszyzmu we Włoszech. Te prace to krótkometrażowe animowane Motyle w Berlinie. Dziennik duszy podzielony na dwie części (Niemcy, 2019); Wyimaginowane łzy płyną z góry (Szwajcaria, 2023) i Sonderkommando (Włochy, 2015); Sztuka wideo O rosa entre três vertices (Brazylia, 2022) i dokument A mare (Włochy, 2020).

Podziel pozostałe różowe trójkąty Przedstawia komiksy, fikcję i film dokumentalny, który bada rzeczywiste i fikcyjne konteksty dotyczące warunków Holokaustu, które negatywnie wpływają na osoby LGBT. Wyróżniają się nazwiska: Kolya w pasiastej piżamie (Rosja, 2021); Granica (Hiszpania, 2021); The Many Pink Triangles (Hiszpania/Argentyna/Chile/Urugwaj, 2020); Sektor (Polska, 2023) i Volveirán (Hiszpania, 2022).

Oprócz filmów krótkometrażowych pełnometrażowy dokument Różowy trójkąt i nazistowskie traktowanie homoseksualizmu (Argentyna / Brazylia, 2014) Reżyseria: Esteban Jasper i Nacho Steinberg, niezaprzeczalne odniesienie historyczne. Dokument zostanie pokazany tylko osobiście.

Jedenaście dotyczy ponownego przemyślenia, zrozumienia i rozpowszechnienia koncepcji Różowego Trójkąta, co pozwala nam zbudować podejście z perspektywą DEI (różnorodność-równość-włączenie), która wykracza poza aspekty kulturowe i polityczne, jednocześnie doceniając perspektywy destrukcyjne.

Motyle w Berlinie. Spirit Diary jest podzielony na dwie części. Reżyseria: Monica Manganelli
Kola w pasiastej piżamie. Reżyseria: Dmitrij Wasilenko
Łzy płyną z góry. Reżyseria: Margot Fazio i Manon Stutz
matka. Reżyseria: Matteo Giampretrozzi
Sonderkommando. Reżyseria: Nicola Rajon
granica. Reżyseria: Anatel Perez Hernandez
Lub różowy między trzema głowami. Wyreżyserowane przez Ravanę Lopu
Wiele różowych trójkątów. Reżyseria: Luca Gaetano Pera
Sekcja. Reżyseria: Adam Oreniak
I wrócą. Reżyseria: Angel Rodriguez Fernandez

Tak nazwaliśmy tę edycję festiwalu 13° CINEVERSATIL: różowy trójkąt, Ten niesławny symbol, który był dodawany do ubrań homoseksualistów jako znak przynależności do niższej klasy społeczeństwa. Różnorodność koncepcji i podejść jest ogromna, niektóre są wyraźnie zaniedbane (Gay Genocide), inne zamieszkują przestrzenie akademickie i Internet (Różowy Holokaust), te z perspektywą LGBT+ na Holokaust (Różowy Trójkąt) i inne w różnych językach. nieparzyste trójkąty)”, mówi kierownik imprezy.

Ta różnorodność prowadzi nas do tego, jak ważne jest podkreślenie celu festiwalu: odrzucenie poniżających postaw i stygmatyzacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.Chociaż Holokaust jest terminem słusznie przywoływanym przez członków społeczności żydowskiej, nie możemy unieważnić zakresu opinii i koncepcje, które unoszą się w instytucjach. Naszym powołaniem jest dyskutować, nie tracąc skupienia na znalezieniu wspólnej płaszczyzny i nie oddzielając różnorodności od sprawiedliwości i integracji ”- wyszczególnia reżyser José Alirio Pena Zerba.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *