Climantica kontynuuje walkę ze zmianami klimatycznymi

Climantica kontynuuje walkę ze zmianami klimatycznymi

Projekt Climantica powstał w 2006 roku w celu zjednoczenia uczniów, nauczycieli i badaczy w walce ze zmianami klimatycznymi, a pierwszy rozdział jego filmu został nagrany w Galicji. Climantopia Kino, nagranie, które trwało od 5 do 24 września. Jest to pierwszy film, który Climántica rozpoczęła od młodzieżowej firmy producenckiej złożonej z byłych studentów, a obecnie trenerów linii audiowizualnej projektu na międzynarodowych uniwersytetach.

Tym samym tą firmą produkcyjną kieruje David Vicente, który napisał pierwszą i jak dotąd jedyną w Hiszpanii pracę o kinie i zmianach klimatycznych. Towarzyszy mu jako asystent reżysera Nuesa Maria Aruve, ukończyła komunikację audiowizualną, a Carlos Otero z Vigo uczestniczy jako dźwiękowiec. Dwóch fotografów to Pablo Lopez z Madrytu i Gabriel Pozas, również technik oświetlenia, z rady Zas.

Zespół ten powstał w ramach projektu Educinema Clima Tour Action, który w Hiszpanii zajął pierwsze miejsce w wyjątkowej linii innowacji edukacyjnych w zakresie kreatywności w celu przezwyciężenia barier edukacyjnych wynikających z nosicielstwa i który jest kierowany przez profesora pedagogiki społecznej w Instytucie. Uniwersytet w Santiago, Jose Antonio Caride.

Według Francisco Signory, dyrektora Climantica, mistrzowie Climantopia KinoJest to film oparty na musicalu o tym samym tytule, który powstał również w ramach projektu Educinema Clima Tour Action Project i ma przekonać turystów i obywateli o znaczeniu działań przeciwko zmianom klimatu. Pierwsza scena rozgrywa się w IES Poeta Añón de Outes i „w której dyrektor SEPIE, Alfonso Gentile, pełni tę samą funkcję i przyznaje nagrody finalistom za bilateralne interesy między dwoma krajami podczas odosobnienia. Trzecie miejsce wygrał duet portugalsko-hiszpański. nagroda, druga dla Rumunii i Peru, a pierwsza dla Polski i Meksyku.” „Pierwsza nagroda to sposób na odwiedzenie miasta na każdym kontynencie i zainspirowanie się tam do nakręcenia filmu dokumentalnego, który przekształci zwycięskie treści w prawdziwie postpandemiczną film dokumentalny. Film zakończy się w kwietniu na Wyspach Kanaryjskich szczytem, ​​w którym zwycięży polsko-meksykański dokument” – mówi Francisco Sonora.

Studenci w Galicji zajmują się problemem pożarów i ich rosnącym ryzykiem w obecnym kontekście i przyszłych scenariuszach zmian klimatycznych. Aby to zrobić, przeprowadzili wywiady z dwoma starszymi zbieraczami ostryg obok drzew eukaliptusowych w Bronia (Otis) „i poinformowali ich o tym problemie oraz o zagrożeniach, jakie stanowią dla nich drzewa eukaliptusowe i zmiany klimatyczne”.

Później wyjeżdżają do Isaro na Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej Educinema, które Hiszpania wygrała w finale zmierzywszy się z Peru, po wyeliminowaniu najpierw Portugalii, a następnie Polski na europejskich crossach. „Tam, podczas meczów, uczniowie wyobrażają sobie szkielety spalonych sosen i drzew eukaliptusowych na górze Bendu w 2013 roku, a skały ziemi przyciągają ich uwagę, ponieważ mogą mieć związek z pożarami”. Dlatego postanowili wykorzystać publiczność, którą daje im prezes Stowarzyszenia Monte Pindo, pokazać im wodospad Isaro i jego okolice, poprosić o wywiad, który pozwoli przenieść treść do raportu, który wygra Konkurs Dokumentalny UNESCO na Wyspach Kanaryjskich.

Potwierdź to o zawartości Climantopia Kino Opracowywane są materiały edukacyjne. Film i wspomniane materiały zostaną wysłane do wszystkich instytutów w Hiszpanii oraz do różnych ośrodków edukacyjnych w Ameryce Łacińskiej i Europie oraz do ośrodków latynoskich w Afryce.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *