CNE z Wenezueli zapowiada instalację 99% stołów do głosowania w niedzielę | Aktualności

Główna przewodnicząca Krajowej Rady Wyborczej (CNE) i przewodnicząca Krajowej Rady Wyborczej, Tania D’Amelio, poinformowała w piątek, że 99 procent stołów do głosowania w wyborach prowincjonalnych i samorządowych znajduje się w niedzielę.

Przeczytaj także:

Co powinieneś wiedzieć o wyborach 21N w Wenezueli?

W wywiadzie telewizyjnym urzędnik władz wyborczych zwrócił uwagę na instalację 99 procent z ponad 30 000 stołów do głosowania, które zostały ustawione w 14 000 stacjach w całym kraju Ameryki Południowej.

„21 listopada odbędą się stoły, ao piątej rano bohaterami tego procesu wyborczego będą ludzie”.

„To Wenezuelczycy decydują, a to będzie pokój i ponowne zjednoczenie kraju” – powiedział.

D’Amelio zauważył również, że kampania wyborcza zakończyła się w zeszły czwartek i była naznaczona „zjednoczeniem” i „radością”. „Możemy to zobaczyć i monitorować we wszystkich mediach” – powiedział.

Ponad 21 000 000 obywateli wezwano w niedzielę do urn, by wybrać 23 gubernatorów, 335 burmistrzów, 253 prawodawców i 2471 radnych.

Uczestniczy w nim około 70 000 kandydatów ze wszystkich sił politycznych w kraju Ameryki Południowej, w tym 37 krajowych partii politycznych i 43 organizacje regionalne.

Z kolei Narodowe Centrum Wyborcze poinformowało, że w piątek odbyła się kontrola sieci przekazu wyników wyborów (pierwszy etap komunikacji) przed wyborami zaplanowanymi na jutro, w niedzielę.W serii wiadomości zamieszczonych na jego oficjalnym koncie na Twitterze wyjaśnił, że w ćwiczeniu tym „zaangażowali się polityczni audytorzy, technicy CNE, przedstawiciele firm telekomunikacyjnych (dostawcy zewnętrzni), członkowie organizacji pozarządowych monitorujących wybory i obserwatorzy międzynarodowi”.

Instytut Wyborczy zwrócił uwagę, że „sieć transmisji wyników nie wykorzystuje Internetu jako kanału komunikacji, ale wyłączną i zaszyfrowaną sieć dla wydarzenia wyborczego”.

Podkreślił, że wszystkie przeprowadzone operacje były certyfikowane przez techników organizacji politycznych PSUV, MUD, MAS, PPT, UNT i Compa.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *