Co najmniej 16 osób zginęło w ostatnich godzinach przemocy w Afganistanie

Co najmniej 16 osób zginęło w ostatnich godzinach przemocy w Afganistanie

Madryt, 30 maja. (Europa Press) –

Co najmniej 16 osób zginęło w wyniku ataku moździerzowego na przyjęcie weselne i detonacji ładunku wybuchowego w pobliżu linii kolejowej w Afganistanie, w kontekście eskalacji przemocy w tym kraju Azji Środkowej, gdy siły międzynarodowe dokonują ostatecznego wycofania. .

Atak weselny miał miejsce w Kapisie, na północnym wschodzie, zabijając dziesięciu cywilów i raniąc ośmiu innych. Do incydentu doszło w sobotę wieczorem, w trakcie starcia między afgańskimi siłami bezpieczeństwa a talibami, którzy obwiniali się nawzajem o to, co się stało.

Ładunek wybuchowy eksplodował w pobliżu linii kolejowej w zachodnim mieście Herat, zabijając sześciu członków sił bezpieczeństwa strzegących pociągu, zgodnie z tym, co potwierdził gubernator prowincji Wahid Qatili.

Incydenty te miały miejsce po tym, jak co najmniej cztery osoby zginęły w sobotę, a 13 innych zostało rannych w wyniku wybuchu bomby, gdy minibus przewożący profesorów uniwersytetu i kilku studentów przejeżdżał przez afgańską prowincję Parwan na północy kraju.

Atak miał miejsce konkretnie w Charikar, stolicy prowincji, zgodnie z najnowszym raportem dyrektora medycznego szpitala Parwan, dr Qasim Sangin, opracowanym przez serię wiadomości Tolo.

Minibus woził nauczycieli, mówców i studentów z Uniwersytetu Alberoni w sąsiedniej prowincji Kapisa i jak dotąd ani Talibowie, ani Państwo Islamskie, główni podejrzani według władz, nie wzięli odpowiedzialności za atak.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *