Co najmniej 41 zabitych i 14 rannych w pożarze kościoła w Kairze

Ponad 4 miliony szczepionek przeciwko Covid-19 przybyło z Kovacs do Wenezueli
Ta treść została opublikowana 14 sierpnia 2022 – 11:17

Kair, 14 sierpnia (EFE). – Co najmniej 41 osób zginęło, a 14 innych zostało rannych w pożarze, który miał miejsce w tę niedzielę w kościele w dzielnicy Imbaba, na południowy zachód od Kairu, powiedział Kościół Koptyjski.

Kościół koptyjski podał w oświadczeniu zamieszczonym na swoim oficjalnym koncie na Facebooku, że „źródła Ministerstwa Zdrowia podały, że liczba ofiar śmiertelnych wyniosła dotychczas 41, a rannych 14”.

Instytucja kościelna podała w notatce, powołując się na źródła w Ministerstwie Zdrowia, że ​​podczas porannej mszy w kościele Męczennika Abu Sefein w rejonie Imbaba wybuchł duży pożar.

Do tej pory Ministerstwo Zdrowia skierowało tylko „55 przypadków”, które trafiły do ​​szpitali, nie podając liczby zgonów.

Źródła bezpieczeństwa poinformowały Efe, że według wstępnych śledztw pożar powstał w jednostce klimatyzacyjnej na drugim piętrze budynku kościoła, w którym znajduje się kilka sal lekcyjnych, z powodu awarii elektrycznej, która spowodowała emisję gęstej ilości dymu. Była to główna przyczyna śmierci, bez podawania dalszych szczegółów.

Wskazał, że wśród rannych było dwóch egipskich oficerów i trzech członków Obrony Cywilnej.

Z drugiej strony, źródło w Ministerstwie Zdrowia powiedziało Efe, że liczba zgonów wzrosła po śmierci kilku rannych, którzy byli w bardzo krytycznym stanie.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Hossam Abdel Ghaffar wskazał w oświadczeniu, że pierwsze wezwanie karetki zostało wykonane o 8:57 (6:57 GMT), a pierwsza karetka przybyła dopiero dwie minuty po ostrzeżeniu.

Prezydent Egiptu Abdel Fattah El-Sisi złożył kondolencje rodzinom „niewinnych” ofiar w notatce, którą zamieścił na swoim oficjalnym koncie na Facebooku.

„Uważnie śledzę rozwój tragicznego incydentu w kościele… i nakazałem wszystkim odpowiednim agencjom i instytucjom państwowym podjęcie wszelkich niezbędnych środków, natychmiastowe zajęcie się tym incydentem i jego skutkami oraz zapewnienie wszelkiej opieki medycznej rannych” – powiedział prezydent Egiptu

fa-ar-ijm / amg

(obrazek)

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.