Co oznacza Fiat i jaka jest jego historia?

ten Włoska fabryka samochodów w Turynie (Fiat) Urodził się 11 lipca, 1899 W tym przemysłowym mieście. Położony na północy Półwyspu Transalpejskiego, zawsze był uważany za prawdziwy Środek może od państwa. Spółka Placet Nie byłoby mniej, dzięki jego błyskotliwości w najważniejszych kamieniach milowych w historii włoskich samochodów.

A ostatnio poszedł do formy Czwarta co do wielkości grupa samochodów Świat, Stellantis, integrując powiązane marki (Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Maserati, Chrysler, Jeep, Dodge i Ram) Dla tych z grupy francuskiej PSA (Peugeot, Citroen, DS, Opel i Vauxhall).

ten ewoluował Fiat od początku swojego istnienia Skolimowane do jego logo, które początkowo było plikiem metalowy talerz Miedź Styl barokowy przymocowany do podwozia. wskazany pochodzenie Obok numeru seryjnego samochodu.

Płodna kariera na całym świecie ponad wiekA dwie wojny światowe Dzięki temu zapewniły wiele sukcesów w historii marki. Wyreżyserowany przez genialnego przedsiębiorcę we wczesnych latach Giovanniego Agnelliego, Wkrótce firma Fiat pojawiła się na skalę przemysłową.

Na 1906 Już pracuję 1500 Pracownicy produkują rocznie 1150 samochody, niespotykana wówczas liczba w Europie. W fabrykach w Stanach Zjednoczonych Henry Ford Przygotowywał się wtedy do osiągnięcia 1700 sztuk.

sukces obiektów

Od tego czasu Korporacja Turyńska nigdy nie przestawaj rosnąć I wkrótce udało jej się znacznie zwiększyć produkcję. Ze swoim znaczeniem wszedł również do historii samochodów Atrakcje sportowe (Jak wygrać w 1912 Indianapolis 500) lub krytyczne osiągnięcia przemysłowe. Na przykład podaj Lekkie pojazdy i samoloty armia włoska podczas Pierwsza wojna światowa.

Na 1923Fiat olśniewa świat otwarciem swojej fabryki w Turynie Lignota, Do tego czasu Największy, najbardziej zaawansowany i nowoczesny Z Europy. W swoim nowoczesnym budynku stworzył niesamowitą kombinację test ścieżki Opracować i zweryfikować kierownictwo wytwarzanych tam związków.

Fiat nadal się rozwijał, a także przetrwał II wojna światowa produkcja Samoloty i czołgi Statki i lokomotywy niezbędne do walki. Kilka lat później, już za dekadę sześćdziesiąt Otrzymałem kolejne ważne pchnięcie z ręki Anioł Gianniego. Spadkobierca wnuka założyciela raz na zawsze przekształcił markę w jedną z samochodowi giganci na calym swiecie.

Ewolucja logo Fiata.

Od Topolino do 500

nie mogę Przejęła inne włoskie firmy, takie jak Autobianchi, Abarth czy Ferrari Działalność zdywersyfikowana poprzez udziały finansowe w spółkach z innych sektorów. Radykalna ekspansja poza wpływem firmy sektor przemysłowy, Interwencja coraz ważniejsza u wielu cele społeczne i polityczne od państwa.

Od Tobolino lat lata trzydzieste XX wieku, Fiat powtórzył duże sukcesy komercyjne z modelami celowość A można zakupić. Na przykład 500, teraz przywrócona jako model elektryfikacji w transporcie miejskim.

albo 124 panda jednego rodzaju Punkt…który był również bestsellerem swoich czasów. Tymczasem Fabryki Fiat rozszerzył się na cały świat, otwierając fabryki w różnych krajach, takich jak Rosja, Polska, Brazylia, RPA czy Chiny.

A podczas Fiata ewoluował, Podobnie jak jego logo, które przeszło z pierwszej miedzianej tabliczki identyfikacyjnej Bardzo różne style Nawet nowoczesne logo, które teraz noszą ich samochody.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.