Co przyniesie nowy sezon Wiedźmina?

Dziś rozpoczyna się nowy sezon serialu, opartego na literaturze fantasy polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.

Pierwszy sezon Magik – 20 grudnia 2019 r. – Oprócz odsłon Netflix (które stały się najchętniej oglądane w ciągu pierwszych 28 dni emisji), komentarze w sieciach wśród miłośników książek i gier wideo.

Tematem były trzy osie czasu trzech głównych bohaterów, które były ze sobą pomieszane i dla niektórych wprawiały w zakłopotanie. Pisarka serialu Lauren Schmidt przyznała w wywiadzie dla EL COLOMBIANO, że początkowo bardzo bała się wchodzić w interakcje z fanami tej literackiej sagi, ale zawsze była gotowa ich słuchać i teraz uwielbia z nimi kontaktować, zwłaszcza na Twitterze.

„To, co stało się z osiami czasu, polega na tym, że zawsze szukaliśmy najbardziej odpowiedniej narracji dla historii, którą chcieliśmy opowiedzieć. W pierwszym sezonie bardzo ważne było dla mnie zbudowanie Geralta, Ciri i Yennefer (trzech głównych bohaterów) osobno, zanim zaczęliśmy przerabiać ich historie. Aby to zrobić, musieliśmy mieć kilka harmonogramów”.

W drugim sezonie — spoilery, jeśli nie oglądałeś pierwszego — spotykają się trzy postacie i „w ten sposób będziemy kontynuować naszą historię od teraz” — mówi Schmidt.

epos literacki

Autorem tego epickiego uniwersum magów, czarodziejów, bractw, potworów, królów, królestw, zdrad, naukowców i fantazji jest polski pisarz Andrzej Sapkowski. 73-letni autor napisał tę historię Magik Od 1992 roku składa się z dziewięciu książek, z których pięć to powieści, trzy opowiadania i pre-książka. Z Magik Gry wideo również powstają od 2007 roku, więc ta saga nie jest zbyt dobrze znana graczom.

Zadaniem Schmidta było zaadaptowanie tej historii z poszanowaniem tego, co zrobił Sapkowski, ale jak długo był w kontakcie z pisarzem, aby zbudować serial?

„Zabawne pytanie, właśnie rozmawialiśmy dziś rano (14 grudnia), ponieważ mógł zobaczyć (w prywatnej zapowiedzi) drugi sezon i powiedział, że jest całkowicie szczęśliwy i bardzo dumny ze sposobu, w jaki go dostosowaliśmy. To sprawia, że ​​moje serce eksplodować w środku, on i ja jesteśmy w kontakcie. na stałe”.

Schmidt wyjaśnił dalej, że każdy naprawdę zaznajomiony z książkami (patrz raport) wie, że w serii jest wiele momentów, które pochodzą ze scenariuszy, ale na początku sagi próbowali wymyślić wydarzenia, które miały się wydarzyć w przyszłości. I upewniamy się, że wszystkie nasze postacie są we właściwym miejscu.

zmiana siri

Księżniczka w tej historii, młoda brytyjska aktorka Freya Allan, nazywa się Ciri. Podróż jej postaci przenosi się od naiwnej dziewczyny w pierwszym sezonie do następnego wojownika. „Myślę, że w tym nowym sezonie sprawiedliwość została wymierzona postaci”, powiedziała EL COLOMBIANO, „Scenariusze, jako aktorce, pozwoliły mi zagłębić się w każdą część jej umysłu i przez to, przez co przechodzi”.

Tym razem przygotowanie fizyczne było inne, podczas gdy w sezonie jedna walka nie była ich codziennymi dniami, a w tej nauce była inna „choreografia, używanie mieczy i sztyletów i utrudnianie mi tego, więc naprawdę mogę się poprawić, ponieważ Ciri musi się doskonalić”. Realistycznie taki był dla mnie proces”.

Ponieważ pierwszy sezon przyszedł z dużymi oczekiwaniami, nie wiedząc, czy fanom się to spodoba, czy nie, „to, co powstało, było wyraźnie miłą niespodzianką” i dodaje, że doświadczenie wzbogaciło znacznie bardziej praca z aktorami o posturze Henry’ego Cavilla i Anyi Chalotry „Jestem bardzo wdzięczny” – zakończył.

Od dzisiaj będzie można oglądać 8 nowych odcinków tej wspaniałej sagi, które potwierdziły już trzeci sezon

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.