„Co zabiło tony ryb w europejskich rzekach?

„Co zabiło tony ryb w europejskich rzekach?

Minister środowiska poinformował w sobotę, że analizy laboratoryjne przeprowadzone po śmierci dużej liczby ryb w Odrze wykazały wysoki poziom zasolenia, ale brak rtęci w wodzie, co pogłębia tajemnicę przyczyn śmierci ton ryb w Europie Środkowej .

Anna Moskwa powiedziała, że ​​analiza próbek rzek w Polsce i Niemczech wykazała wysoki poziom soli.

Dodał, że trwają bardziej szczegółowe badania toksykologiczne.

Moskwa poinformowała, że ​​polska służba weterynaryjna przeprowadziła badania na siedmiu gatunkach ryb i wykluczyła przyczynę śmierci ryb za pomocą rtęci, ale wciąż czeka na wyniki pozostałych substancji. Powiedział, że analizy przeprowadzone w Niemczech również nie wykazały wysokiego procentu rtęci.

Odra płynie z Czech do granicy polsko-niemieckiej, a następnie uchodzi do Morza Bałtyckiego. Niektóre media w Niemczech wskazywały, że rzeka mogła zostać zatruta rtęcią.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w piątek, że „ogromne ilości odpadów chemicznych” mogły zostać celowo wrzucone do drugiej co do długości rzeki w kraju, powodując szkody dla środowiska tak poważne, że regeneracja rzeki może zająć lata.

W sobotę Morawiecki obiecał, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby ograniczyć zniszczenia środowiska. Minister spraw wewnętrznych powiedział, że każdemu, kto posiada informacje na temat osób odpowiedzialnych za zanieczyszczenie, zostanie wypłacona nagroda w wysokości 1 miliona złotych (220 000 dolarów).

Władze w północno-wschodnim niemieckim kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie ostrzegły społeczeństwo przed łowieniem ryb i używaniem wody z Jeziora Szczecińskiego, ponieważ oczekuje się, że zanieczyszczona woda z Odry dotrze do dolnego biegu rzeki w sobotni wieczór.

„Skala śmiertelności ryb jest zdumiewająca. To cios dla Odry jako rzeki o ogromnych walorach ekologicznych, która najprawdopodobniej jeszcze długo nie będzie się regenerować” – powiedział Alex Vogel, minister środowiska niemieckiego kraju związkowego Brandenburgia, przez który przepływa rzeka.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *