Co zobaczyć i co robić w Guayaquil środa 27 października 2021 | kultura | zabawa

Plan na ten dzień to taniec, teatr, prezentacja książek, dyskusja, wystawy, kino i nie tylko.

Taniec na ParkFest

Brama Nazywa się to pokazem tańca współczesnego i akrobatyki z udziałem Outside the Box Ecuador, który odbędzie się na ParkFest organizowanym przez gminę Samborondón. „Jest miejsce w innym wymiarze, poza naszym rozumieniem. Jest miejsce 'nie miejsce’, przestrzeń, w której ciała mogą być przekształcane, gdzie taniec staje się drogą do wyzwolenia”, to podsumowanie, które można przeczytać na stronie sieci społecznościowe ww. gminy. Wstęp: 10 USD (TicketShow). 20:00, Park Historyczny Guayaquil (cdla. Entre Ríos).

literacka rozmowa

Juliana Ortiz Ruano, poetka ekwadorska. Zdjęcie dzięki uprzejmości.

Muzeum Sztuki Antropologicznej i Współczesnej (MAAC) w swojej przestrzeni do strony trip„, Zaproponuj czat z Juliana Ortiz RuanoSzmaragdowy poeta mieszkający w Guayaquil, autor książek Sophos I Piosenki z końca świata. Brał udział w festiwalach i spotkaniach literackich w Ekwadorze, Peru, Kolumbii, Argentynie i Chile. Jego prace zdobyły nagrody, m.in. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim (kategoria Poezja), Libre Libro 2019 oraz Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Parallel 0 w 2017 roku. Jego teksty ukazują się w magazynach oraz antologiach cyfrowych i drukowanych z Meksyku, Argentyna, Ekwador, Kolumbia, Wenezuela, Chile i Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone, Hiszpania i Portugalia. Obecnie bada wykluczenie z kartografii jako siłę wybuchową dla procesów artystycznych i poetyckich w różnych zapisach literackich. Doktor Fernando Montenegro, badacz i wykładowca na Uniwersytecie Sztuk Pięknych również weźmie udział w tym dialogu prowadzonym przez dziennikarkę Clarę Medinę. Darmowy dostęp. 16:00, przez konto MAAC na Facebooku (facebook.com/MAAC.EC).

premiera książki

„Acapulco So Close” autorstwa poety z Guayaquil, Ángela Emilio Hidalgo. Zdjęcie dzięki uprzejmości.

Acapulco jest bardzo blisko Czy to jest? Historyk, badacz i poeta z Guayaquil Anioł Emilio Hidalgo. Praca bada namiętną miłość i jej efekty, poszukując siebie na morzu bez statków; Intensywna historia miłosna, która zaskakuje, porusza i porusza. Historia, która jednocześnie szokuje, rani i frustruje. Jest to piąty zbiór poezji opublikowany przez pisarza Guayaquil. Poprzednio, Z tej wody będziesz pić (1997), Czas śledzenia (2003), blask porażki (2010) Wystawa zbiorowa Dlaczego jesteśmy wygnani? (2006). Książkę skomentują Willman Ordonez i Angels Martinez. Podczas pokazu kafeteria MasaMadre i Biblioteka Miguela Donoso Pareja będą otwarte przez długie godziny. wstęp wolny. 18:00, Manzana 14 (9 października, Panama, Otis).

Eurocine w Guayaquil: Supercines i francuski sojusz

Biała karta (2015, 106 min). naród: Polska. Reżyser: Jacek Lusiński. Nauczyciel historii, którego uczniowie tak bardzo go kochają, zaczyna tracić wzrok. Diagnoza lekarza nie pozostawia nadziei: z powodu wady genetycznej całkowicie oślepnie. Facet początkowo czuje się przygnębiony, ale postanawia ukryć chorobę przed przełożonymi, aby zachować pracę i przygotować uczniów do egzaminu wstępnego. Oparte na prawdziwej historii. 19:45, Francuski Sojusz na rzecz Centralnej Ordesy (Balsamos 202 i Kale Onica), plener.

Rusałka (2020, 94 min). Niemcy Kraj. Reżyser: Christian Petzold. Ondina jest historykiem i wykładowcą urbanistyki w Berlinie. Ale kiedy kochanek ją opuszcza, ogarnia ją starożytna legenda. Pozostaje tylko zabić mężczyznę, który ją zdradził i wrócić do wody. 20:00, Supersense El Dorado.

mały kumpel (2018, 99 min). Kraj: Estonia. Kierunek: Monica Simitis. W czasach stalinowskich matka młodego Lilo trafia do obozu jako więźniarka. Nawiedzana przez ostatnie słowa matki, mówiące jej, by była dobrą dziewczynką, Lilo stara się być jak najlepiej, w nadziei, że jej zachowanie odwzajemni się jej matce. 16:45, 19:00, 21:15, Superkiny Ceibos.

Uzupełnij harmonogram krajowy w https://eurocineecuador.com.

Różne wystawy

Malarz Olmedo Quimbita zainaugurował „35 lat odradzania się światła”, wystawę w Centro de Arte Theatre. Zdjęcie dzięki uprzejmości.

Możesz odwiedzić do 29 października 35 lat odtwarzania światła, retrospektywa spuścizny Olmedo Quimbity upamiętniająca jego karierę artystyczną. Urodzony w Latacunga w 1963 roku, syn Rafaela Quimpety, bogatego kupca i rolnika, oraz Zoili Banche. Był najmłodszym z pięciorga rodzeństwa. W 1977 malował już, a jego ojciec przyjaźnił się z wybitnym malarzem olejnym Manuelem Cangwe. W 1981 roku rodzina osiedliła się w Quito. Zmiana była korzystna dla początkowego przygotowania młodego artysty, a jednocześnie 6 grudnia studiował pierwsze klasy liceum w Wyższej Szkole Finansowej, zwiedził Miejskie Muzeum Sztuki Kolonialnej i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Dom Kultury. W 1986 roku uznał za stosowne opuścić kraj. Wyjechał do Caracas, gdzie został dobrze przyjęty. wstęp wolny. Będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 15:00, sala wystawowa Centro de Arte (Avenue Del Bombero).

Figurka pracująca z kręgami delfina pokrytymi srebrnym liściem.

Aktorka Juana Cordova Raport klimatyczny °. Kurator Billy Estrada mówi: „Z obserwatorium, które jest jej domem, wiesz, że każda zmiana pory roku generuje inny ekosystem, zmianę klimatu… czekasz w oczekiwaniu na to, jak będzie wyglądała nowa zaraza, jakie gatunki się pojawią, które wracają, jaki ślad pozostawia; a kiedy mógł, polował na ich szczątki. Niektórzy nawet je sprowadzali…”. Każdy przedmiot zebrany na plaży (gałęzie, liście, szczątki owadów, muszle, a także plastik) staje się podstawą, jak w podnośnikWykonany z setek skrzydeł motyla. Otwarte od poniedziałku do soboty, od 14:30 do 20:30, do 20 listopada, NASA (L.), w budynku Santana Lofts, lokal 1, w Puerto Santa Ana.

„Meditation Pieces” to próbka autorstwa artystki Patricii Meyer. Zdjęcie dzięki uprzejmości.

Patricia Mayer otworzyła wczoraj Przerwa na medytację, wystawa, która łączy jej prace na temat myślenia i świadomości, haftu jako medytacji i kontemplacji, ale przede wszystkim od poetyckich przywołań do piękna rzemiosł uważanych tylko za lokalne. Pomiędzy szwami, haftem i pogrubieniem, które zastosował również na papierze do pakowania swoich prac – i które wcześniej pracowały również z technikami wytłaczania – buduje przede wszystkim zabawny świat, który pozwala mu przekroczyć zwykłe ograniczenia obu tak zwana „sztuka wiedzy” jako handel rzemieślniczy. wstęp wolny. Przerwa na medytację Będzie otwarta do stycznia 2022 roku, od wtorku do piątku w godzinach 10:00-18:00; soboty od 11:00 do 19:00; A w niedziele od 11:00 do 16:00 Simón Bolívar Walk i Loja.

Sezon jedzenia gum

Fioletowe autobusy do prania i pieczenia z hotelu Sheraton w Guayaquil. Zdjęcie dzięki uprzejmości.

Sheraton Hotel w Guayaquil już się rozpoczął Fioletowa colada i fajny autobus z chlebem. Idź i ciesz się z rodziną lub przyjaciółmi tą specjalnością, która łączy w sobie zwyczaje wybrzeża i Sierra. Hotel od dwunastu lat przygotowuje ją z aromatycznych ziół, jeżyn, narangili i nie tylko. „Dla nas fioletowe ubrania to rodzina i wspomnienia” – mówi Jamie Pompusa, szef kuchni Sheraton. Jest dostępny w opakowaniach: 1 litr + 2 guagua (11 USD), kufel + 2 guagua (7 USD), szklanka + guagua (4,50 USD), szklanka (3,50 USD) i 1 guagua (1,50 USD). Ceny zawierają podatki. Dostępne codziennie do wtorku 2 listopada, Restauracja Cook’s. Zabierz i podawaj usługi. Tel: 370-7070.

Teatr na różnych etapach

Kleotylda i Matylda to dwie gwiazdy spektaklu „Brugas All Powder”, który zostanie pokazany w środę w Teatrze Sanchez Aguilar. zdjęcie dzięki uprzejmości

Kleotylda i Matylda Przedstawia historię w pełnym świętowaniu przyjęcia czarownicy. Obie postacie ciężko pracują i postanawiają zatrudnić kucharza, który pomoże im przygotować półwieczne eliksiry. Przybywa szalona i niezdarna wiejska dziewczyna, która komplikuje sprawy, mieszając eliksiry i zmieniając osobowości czarownic. Czy będą mogli wrócić do swoich ciał? Ta komedia jest koprodukcją z Sanchez Aguilar Theatre, w której występują Fabo Doga, Nee Calderon i Gigi Melis. Adres: Santiago Carpio. Tekst: Nitsy Grau Crespo. Dla osób powyżej 12 roku życia. Wstęp: 15 USD. W każdą środę października o 20:00 poza TSA.

W Casal Catala

biały głos, darmowy monolog kondycyjny Ja, Ulryk, krzyczęNapisany przez Dario Vu i Brankę Ram, w wykonaniu Anny Belen Duran i reżyserii Ana Rivas. Kobieta przeżywa ostatnie godziny swojego życia w całkowitej izolacji narzuconej przez państwo, społeczeństwo i kulturę. Nakładając na niego najpoważniejszą torturę, jaką jest „pozbawienie zmysłów”. Pomiędzy jego jasnością a szaleństwem, wszystko, co z niego zostało, to jego głos, jego wyobraźnia i jego intelekt. Zostanie zaprezentowany w przestrzeni Teatre al Casal. Przyklejanie: 15 USD (zawiera pokrywkę i kieliszek do wina). Wejście o 20:30, start o 21:00, Casal Català (Mirtos 706 i Ficus, centrum Urdesa). Rezerwacja na WhatsApp numer: 099-401-9179.

W Pop-Up Theatre Café

W nowym sezonie trwają prace poświęcone opowieściom, które sprawią, że poezja publiczności dobiegnie końca. Firmy oferowane od środy do soboty (od 19:30) są następujące:

Przyszedłem dzisiaj po ciebie. Porywacz, ofiara i egzorcysta nie mają usunąć duszy, ale ją przywrócić. Obsada: Nie Rezabala i xel Zoller. Reżyser: Sebastian Perdomo.

Praca w Teatrze Pop-Up: „Santa y Zabell”. Obsada: Paula Letuma i Andy Suzuki. Reżyseria: Luis Fernando Garcia.

głód. Uwięziony w kopalni przez tygodnie bez jedzenia i picia, w pobliżu dzikiej bestii, dwóch żołnierzy będzie próbowało przeżyć i… Obsada: Ricardo Velastegui i Sebastian Perdomo. Reżyser: David Castro.

Kto jest kim? Dwóch zabójców o wielu osobowościach próbuje uciec ze szpitala psychiatrycznego. Aktorzy: Alex Lower i Steve Alarcon. Reżyser: Ricardo Velastegui.

Święty Zabel. Straszny pożar w cyrku zniszczył prawie wszystkich jego członków. Niektórzy klauni są zmuszeni uczyć się i wykonywać czyny swoich zmarłych towarzyszy, aby utrzymać cyrk przy życiu. Obsada: Paula Letuma i Andy Suzuki. Reżyseria: Luis Fernando Garcia.

Możesz odwiedzić te pokoje od środy do niedzieli, od 19:00, w centrum Urdesy. Wejście: 6 USD za pracę. Możesz również przejrzeć agendę na www.popupteatro.com.

Wystawa akwakultury

Aquaexpo Guayaquil 2021. Zdjęcie: Sutterstock.

Z udziałem około 150 firm krajowych i zagranicznych Aqua Expo Guayaquil 2021, w kontekście handlowym, który umieszcza krewetki jako główny nieropny produkt eksportowy Ekwadoru z 3175 milionami dolarów dochodu z wymiany walut w okresie styczeń-sierpień. Organizatorem wydarzenia jest Narodowa Izba Akwakultury (CNA), odbędą się również targi z 200 stoiskami, specjalistyczna konferencja z udziałem ponad 30 międzynarodowych i ekwadorskich prelegentów, którzy podzielą się swoją wiedzą na różne tematy. Wydarzenie odbywa się twarzą w twarz, podobnie jak w edycji 2020, i obejmie wszystkie środki bezpieczeństwa biologicznego i dystansowania. Otwarte 25-28 października, Guayaquil Convention Center (Avenue de las Americas).

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *