Coca-Cola wraz z ośmioma rozlewniami tworzy Grupo Milenio Sustainability Fund

Coca-Cola wraz z ośmioma rozlewniami tworzy Grupo Milenio Sustainability Fund

the coca cola i ośmiu jej partnerów rozlewniczych na całym świecie Stworzenie funduszu venture capital skoncentrowanego na zrównoważonym rozwojuWe współpracy z Greycroft, firmą venture capital, która zarządza kapitałem o wartości ponad 3 miliardów dolarów w firmach takich jak Bird, Bumble, HuffPost, Goop, Scopely, The RealReal i Venmo.

W oświadczeniu ujawnili, że nowy fundusz wyniesie 137,7 mln USD i Skoncentruje się na dużych projektach w zakresie opakowań, dekarbonizacji i innych inicjatywach Z potencjałem zmniejszenia śladu węglowego systemu Coca-Cola.

„Oprócz oczyszczania ścieków i oszczędzania wody priorytetem jest ślad węglowy systemu Coca-Coli, dlatego fundusz początkowo skupi się na pięciu kluczowych obszarach o największym potencjalnym wpływie: opakowania, ogrzewanie i chłodzenie, dekarbonizacja mediów, dystrybucja i zaopatrzenie łańcuch” – poinformowała firma.

John Murphy, prezes i dyrektor finansowy The Coca-Cola Company, powiedział, że oferuje im ten fundusz Możliwość bycia liderem i pionierem innowacyjnych rozwiązań i pomóż szybko skalować go w systemie Coca-Cola i w całej branży.

„Mamy nadzieję wykorzystać dostęp do wschodzącej nauki i technologii na rzecz zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji dwutlenku węgla” – powiedział.

Fundusz będzie dążył do inwestowania w spółki na etapie komercjalizacji.

„Rynek zrównoważonego łańcucha dostaw i technologii produkcji odnotował gwałtowny wzrost, ponieważ marki konsumenckie odpowiadają na potrzeby klientów świadomych ekologicznie” — powiedziała Dana Settle, współzałożycielka i partner zarządzający Greycroft.

Uczestnicy z całego świata

Fundusz venture capital o wartości 137,7 mln USD został już wcześniej sfinansowany Z inwestycjami po 15 milionów od każdej z następujących firm: The Coca-Cola Company, Arca Continental, Coca-Cola Bottling Co UNITED, Coca-Cola Consolidated, Coca-Cola Europacific Partners, Coca-Cola FEMSA, Coca-Cola HBC, Reyes Coca-Cola Bottling, Swire Coca-Cola.

system Ma długą historię inwestowania w projekty, które koncentrują się na zrównoważonym rozwoju którzy nadal mają wpływ na kwestie o znaczeniu globalnym. Na przykład w Ameryce Łacińskiej Coca-Cola i Arca Continental prowadzą PetStar, wiodącego producenta PET przeznaczonego do kontaktu z żywnością; Coca-Cola Femsa zainwestowała w IMER oraz w budowę nowoczesnego zakładu recyklingu PET PLANETA.

Na Filipinach Coca-Cola Beverages Philippines i Indorama Ventures pracowały nad PETValue, największym zakładem recyklingu PET w kraju.

W Indonezji Coca-Cola Europacific Partners (CCEP) i Dynapack Zainwestował w zakład produkcyjny materiałów pochodzących z recyklingu Amandiny. Z kolei w Australii, w ramach partnerstwa międzybranżowego z Cleanaway, Asahi Beverages i Pact Group, CCEP zainwestowało w zakłady produkcji i recyklingu plastiku PET.

W Europie Coca-Cola Udzielił pożyczki firmie Ioniqa w celu promowania rozwoju technologii który przetwarza kolorowe i częściowo zanieczyszczone mieszane odpady PET w przezroczysty PET nadający się do kontaktu z żywnością.

CCEP, za pośrednictwem CCEP Ventures, zainwestował w startup zajmujący się recyklingiem CuRe Technology, Który wykorzystuje regenerację poliestru do plastiku Nie można go poddać recyklingowi za pomocą mechanicznych metod recyklingu, których spalanie lub recykling jest zabroniony z obniżoną jakością lub brakiem funkcjonalności.

Zainwestowała Coca-Cola HBC we własnej produkcji PET we Włoszech, Polsce i Rumunii, wraz z przejściem na portfele 100% PET wdrożone w Szwajcarii, Włoszech i Austrii. Podobne zmiany planowane są na ten rok w Rumunii i Irlandii.

Swire Coca-Cola zainwestowała w Powstanie pierwszego zakładu recyklingu tworzyw sztucznych Klasa spożywcza w Hongkongu.

Ponadto, Różni dostawcy systemów wyemitowali zielone obligacjeW tym Arca Continental, Coca-Cola FEMSA i Coca-Cola Hellenic.

LDC/AMP

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *