Coldplay przenosi dominikańską publiczność w stratosferę | kultura i rozrywka

Brytyjski zespół Coldplay zabrał dominikańską publiczność w stratosferę swoim wtorkowym koncertem w Santo Domingo w ramach trasy „Music of the Spheres”, koncertu, który oferuje więcej niż tylko muzykę.

Kolorowe widowisko teatralne, z projekcjami, światłami laserowymi, pirotechniką, ogniskami i wycinkami prozy, dostarczyło widzom niekończących się bodźców nawiązujących do występu Chrisa Martina i jego ekipy, którzy rozpoczęli imprezę motywem przewodnim, który nadaje tytuł tej trasie, przeładowany przekazami na rzecz troski o środowisko.

Stadion Olimpijski w stolicy Dominikany był małym światem pełnym gwiazd, co sugerowały noszone przez uczestników bransoletki LED, które zmieniały kolor w rytm piosenek z różnych epok dla grupy, takich jak „Viva la vida”, „High Power”. ” lub „Żółty” lub „Zegary”.

Martin spocił się w koszuli, ponieważ jest tak oddany publiczności, jak publiczność jemu. Jeśli piosenkarz prosi publiczność o podniesienie ręki, ona podnosi ją, jeśli jest proszona o skakanie, skacze, a jeśli jest proszona o oddanie telefonów komórkowych na przynajmniej jedną piosenkę, publiczność posłusznie je odkłada.

Starał się również zwracać się do publiczności po hiszpańsku, dopóki grupa nie opuściła sceny, kiedy to publiczność miała najbardziej głośny śpiew och, och, och w historii („Viva la vida”), dzięki czemu zespół pojawił się ponownie, by zadowolić fanów z kilkoma razy, ale nie w oczekiwanej lokalizacji.

Czekając na główną scenę i związaną z nią strukturę satelitarną z wybiegiem, na którym Martin przeniósł na Fashion Week więcej niż jedną supermodelkę, trochę czasu zajęło uczestnikom uświadomienie sobie, że lider trupy był gdzieś indziej nieoczekiwany.

W trzeciej strukturze o niewielkich proporcjach, prosząc (tym razem po angielsku) o przesłanie publiczności energii w świat przeżywający ciężkie chwile, zaskoczył publiczność kilkoma linijkami piosenki Juana Luisa Guerry „Bachata”. rosa”, którą wykonywał jedynie przy akompaniamencie gitary akustycznej.

Wykonywany w duecie z lalką, „Biutyful” położył kres (tym razem) blisko dwugodzinnej pozytywnej energii i kilku momentom marsjańskim podczas pierwszego występu Coldplay na Dominikanie.

Był to również pierwszy „neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla” koncert na Karaibach, ponieważ zespół wymagał od organizatorów recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych, kartonu lub innych materiałów wyprodukowanych do oznaczenia ich występu.

W rzeczywistości zespół dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować emisję zanieczyszczeń podczas tej trasy, która rozpoczęła się 18 marca w Kostaryce i zabierze ją do Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Polski, Francji, Belgii, Szkocji, Anglii i Brazylii .

Maria Monticellos

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *