Columbia przestrzega Deklaracji Bezpiecznych Szkół

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

Kolumbia stała się 116. krajem, który przystąpił do tej deklaracji siedem lat po tym, jak została ona wypromowana przez Globalny Sojusz na rzecz Redukcji Ryzyka Katastrof i Odporności w Sektorze Edukacji (GADRRES) przez społeczeństwo obywatelskie, a także Norwegię i Argentynę.

„Chcemy, aby dziewczęta, chłopcy i młodzież byli w centrum wszechstronnego pokoju i byli budowniczymi pokoju, a aby to osiągnąć, musimy zagwarantować im środowisko, które zapewnia ochronę; środowisko, w którym są nie są rekrutowani, szkoły nie są otoczone minami, a bojownicy nie są penetrowani, a ponadto budowanie przestrzeni dialogu” – wyjaśnił Gill.

Ze swojej strony minister obrony Ivan Velasquez podkreślił, że szkoły nie mogą być obszarem konfliktu, a siły publiczne muszą ponosić ten obowiązek i szanować te placówki edukacyjne.

Zastępca sekretarza ds. obrony i polityki bezpieczeństwa Alberto Lara Losada zwrócił uwagę na działania podjęte w celu zwiększenia bezpieczeństwa w szkołach.

W tym zakresie wskazał na zaangażowanie w rozwój procesu edukacyjnego, szkoleń z zakresu edukacji praw człowieka, a także procesu edukacyjnego sił zbrojnych.

Kończąc dyskusję w Palacio de San Carlos, siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, oraz podczas codziennych ćwiczeń wizualizacyjnych, regionalna sekretarz ds. edukacji Edna Bonilla Ceba mówiła o znaczeniu zaangażowania państwa na rzecz dzieci i młodzieży w przekształceniu szkoły w krainę pokoju.

„Musimy słuchać siebie nawzajem, aby wspólnie z dziewczętami i chłopcami budować wszechstronny pokój, wzmacniając w ten sposób ich głos” – powiedział.

Deklaracja Bezpiecznych Szkół jest narzędziem politycznym, za pomocą którego państwa rozpoznają różne przeszkody w edukacji podczas konfliktów zbrojnych i zobowiązują się do poprawy ochrony uczniów, personelu i instytucji edukacyjnych.

m/otf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.