Commons podkreśla zwycięstwo mieszkańców Kolumbii

Commons podkreśla zwycięstwo mieszkańców Kolumbii

„Wykluczeni i wykluczeni domagali się głosu, domagaliśmy się pokoju, domagaliśmy się miłości, domagaliśmy się sprawiedliwości społecznej, domagaliśmy się ojczyzny” – powiedział w oświadczeniu.

Podkreślił, że ci sami ludzie, którzy w 2016 roku po wyniku referendum wyszli na ulice, by nie doszło do zatonięcia porozumienia pokojowego; To, że w kwietniu zeszłego roku wstał, żeby powiedzieć dość, wystarczy, dziś poszedł do urn, żeby wprowadzić zmiany.

Podkreślił, że „ta zmiana dała za to życie tysiącom obywateli”. Zapewnił, że żniwo pokoju zaczyna rozkwitać, a wraz z Gustavo Petro i Francia Marques z Kolumbii zbudują fundamenty bardziej sprawiedliwego społeczeństwa, społeczeństwa miłości, w którym wszyscy będziemy mogli żyć pysznie.

„To moment Wielkiego Paktu Narodowego. Nie pakt elit takich jak te, które mamy

zwykły”.

Ta nowa umowa musi być zawarta ze wszystkimi sektorami społecznymi i politycznymi, z tymi z dołu, ze szlachtą, z chłopami, robotnikami, akademią, studentami, ale także z biznesmenami, kupcami, kościołami i biznesmenami.

Związki zawodowe i organizacje ludowe.

„Porozumienie o budowie kraju, kraju, w którym wszyscy żyjemy” – skomentowała Izba Gmin zrodzona z porozumienia pokojowego podpisanego w 2016 roku.

Jesteśmy pewni, że wraz z Gustavo Petro i Francią Marquez możliwe będzie pełne wdrożenie porozumienia pokojowego i pełny pokój w Kolumbii.

I w tym celu możecie liczyć na nasze pełne pragnienie, na nasz okręg wyborczy, aby przeprowadzić niezbędne reformy, na wysiłki i zaangażowanie wszystkich bojowników naszej partii. „Damy wszystko za pokój, a nic na wojnę” – powiedział.

Zapewnił, że zwycięstwo Petro i Francji nad prezydenturą i wiceprezydentem jest zwycięstwem Kolumbii nad tymi, którzy „nas uciskali, przeciwko korupcji, przeciwko polityce, przeciwko dyskryminacji, przeciwko nepotyzmowi”. Jego zwycięstwo jest zwycięstwem całego narodu kolumbijskiego.

Gminy, które poparły historyczny statut, złożyły dziś gratulacje wybranemu prezydentowi i wiceprezydentowi.

jha / otf

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.