Conacy przyzna bezpośrednie stypendia studentom studiów podyplomowych

Conacy przyzna bezpośrednie stypendia studentom studiów podyplomowych

Od 2002 roku Narodowa Rada Nauki i Techniki (Conacyt) będzie przyznawać Stypendia dla absolwentów bezpośrednio do uczniów, bez pośrednikaZgłoszony do swojego dyrektora generalnego, Eleny Alvarez Buelli.

Nowy proces ubiegania się o stypendium obejmie dziedziny humanistyki oraz dyscyplin artystycznych i twórczych.

Urzędnik wyjaśnił, że w tym roku zostanie wdrożony nowy model przyznawania stypendiów na studia podyplomowe z prostszymi procedurami i sami studenci będą się ubiegać o stypendia, odciążając uczelnie i sam Connakit od obciążeń administracyjnych.

Moje: Conacyt dąży do zmiany prawa CIDE, aby zalegalizować nominację Romero Tellaeche i jego współpracowników

Alvarez-Bella podkreślił, że zmiana pozwoli zachować pełne poszanowanie autonomii uczelni, ponieważ ich organy i akademie będą decydować o programach absolwentów i kryteriach przyjęć.

Stwierdził, że po dokonaniu gruntownej diagnozy okazało się, że Krajowy System Wniosków i Przydziału Stypendiów Conacyt „działał w wypaczonych celach i z dala od prawdziwych zainteresowań naukowych przedsięwzięć, co powodowało, że po drodze studenci byli wykluczani, a nawet niektóre obszary.” pełna wiedza.

Zauważył, że w okresie neoliberalnym Polityki edukacyjne z wizją i celami biznesowymi, Daleki od humanizmu i sprawiedliwości społecznej, „stał się instrumentem prywatyzacji, który sprzyjał transferowi milionów środków publicznych do prywatnych instytucji szkolnictwa wyższego”.

Mimo to zapowiedział, że będą współpracować z uczelniami prywatnymi.

Uznał też, że zauważalne jest opóźnienie w przyznawaniu stypendiów dla studentów nauk humanistycznych oraz dyscyplin twórczych i artystycznych.

Urzędnik powiedział, że programy podyplomowe, którym poświęcono większą uwagę, nie przyczyniły się do rozwoju kraju i nie uwzględniały priorytetów krajowych, i powiedział, że wśród tych dużych grup są lekarze i badacze w dziedzinach zdrowia.

„Dystrybucja stypendiów będzie miała poczucie priorytetu publicznego, powszechnego prawa do edukacji (…) bez pomijania nikogo” – powiedział.

Metoda rozproszenia zasobów zostanie zastosowana w każdej dziedzinie nauk ścisłych i humanistycznych, w tym w dyscyplinach kreatywnych i dyscyplinach uważanych za priorytetowe, takich jak dziedzina medycyny; Jak również w niektórych dziedzinach technologicznych.

W przypadku 26 publicznych ośrodków naukowych CONASET powiedział, że przydział stypendiów będzie uniwersalny dla wszystkich przyjętych i odbywających studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie w ośrodkach publicznych.

Urzędnik wyjaśnił, że studenci, którzy już podpisali umowy stypendialne z Conacytem, ​​będą nadal otrzymywać stypendium zgodnie z opisem; Nowa forma stypendialna naborów wyjazdowych będzie obowiązywać w tym roku.

To, co robimy w Animal Político, wymaga profesjonalnych dziennikarzy, pracy zespołowej, utrzymywania dialogu z czytelnikami i czegoś bardzo ważnego: niezależności. Pomożesz nam iść dalej. Bądź częścią zespołu.
Subskrybuj polityczne zwierzęOtrzymuje zasiłki i wspiera bezpłatną prasę.

# soja_zwierzę

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *