„Conecta F&E” zmienia CLM w audiowizualny punkt kontaktowy

„Conecta F&E” zmienia CLM w audiowizualny punkt kontaktowy

Kastylia-La Mancha po raz kolejny staje się w tym miesiącu krajowym i międzynarodowym centrum branży rozrywki audiowizualnej dzięki obchodom siódmej edycji „Conecta Fiction & Entertainment” („Conecta F&E”), profesjonalnego spotkania, które co roku gromadzi ponad 700 profesjonalistów z ponad 30 krajów, co przyczynia się do ustanowienia Castilla-La Mancha jako miejsca docelowego dla kin.

Zostało to ocenione przez Minister Gospodarki, Biznesu i Zatrudnienia, Patricię Franco, podczas prezentacji siódmej edycji, która zaznaczyła, że ​​Komisja Filmowa Castilla-La Mancha ponownie odegra proaktywną rolę w spotkaniu, organizując spotkania z profesjonalistami z poinformował, że branża będzie dalej poszerzać wpływ swojej pracy, poinformował Radę w komunikacie prasowym.

Prezentacja nowej wersji „Conecta F&E” odbyła się w Instituto Cultural de Mexico w Madrycie, w związku z wyborem przez organizację Meksyku i Polski jako krajów „centralnych” na ten rok.

Podczas aktu konsultant ocenił pozytywny wpływ poprzedniego spotkania, które odbyło się w Toledo i Kastylii-La Manchy, przypominając, że organizacja zarejestrowała ponad 4000 spotkań zawodowych i liczyła 728 akredytowanych osób, zwracając również uwagę na proaktywną rolę odgrywaną przez Kastylia-La Mancha Mancha Film Commission organizuje spotkania z profesjonalistami z branży Audiowizualnej, rola, która zostanie ponownie podkreślona w tej edycji.

W ten sam sposób zaprasza profesjonalistów do udziału w prezentacji „Dlaczego warto fotografować w Kastylii-La Manchy”, która odbędzie się 27 czerwca w ramach programu spotkania.

Patricia Franco poparła zaangażowanie Dyrektora Regionalnego w „Conecta F&E”, jako część strategii przyjętej przez Zarząd Wykonawczy w celu skonsolidowania Kastylii-La Manchy jako miejsca docelowego kina i przestrzeni wystawienniczej dla projektów filmowych i audiowizualnych.

W tym momencie konsultant wskazał, że strategia promocji turystyki Kastylii-La Manchy w Fitur koncentruje się wokół kina, z kampanią ściśle powiązaną z kinem wizualnym pod hasłem „Tere i Luisa”, z filmami krótkometrażowymi we wszystkich prowincjach nawiązującymi do klasyków . Filmy związane z obszarami turystycznymi w regionie.

Ponadto podczas prezentacji „Conecta F&E” Patricia Franco poinformowała o wejściu w życie dekretu potwierdzającego zainwestowanie 18,7 mln euro – programu MRR dla europejskich funduszy nowej generacji – po jego wczorajszym opublikowaniu w DOCM. W działaniach na rzecz spójności i rozwoju promowanych przez rząd Kastylii-La Manchy i zatwierdzonych w grudniu ubiegłego roku na Konferencji Sektora Turystyki.

Inicjatywa, która „obejmuje bardzo ważne zaangażowanie w rozwój przemysłu filmowego w Kastylii-La Manchy, z inwestycją prawie 8,9 miliona euro w Fort San Francisco w Guadalajarze, aby uruchomić największą grupę okresów filmowania w naszym kraju” – wyjaśnił konsultant.

Prezentując „Conecta F&E”, oprócz doradcy, Dyrektor Spotkań Zawodowych, Geraldine Gunnard; dyrektor generalny CMM i prezes La Forta Carmen Amores; Kierownik Działu Audiowizualnego Inwestycje w Hiszpanii Fabia Buenaventura; prezes Hiszpańskiej Komisji Filmowej, Carlos Rosado; wiceprezes DAMA Francisco Javier Royo; dyrektor instytucjonalny ds. audiowizualnych w SGAE, Silvia Perez de Pablos; oraz wicedyrektor meksykańskiego Instytutu Kultury w Hiszpanii, gospodarz wydarzenia, Jaime Vigna.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *