COP15 zatwierdza Deklarację Kunming w celu wzmocnienia ochrony bioróżnorodności

Etiopia krytykuje „ingerencję” krajów arabskich w spór o tamę na Nilu
Ta treść została opublikowana 13 października 2021 – 09:18

Pekin, 13 października (EFE). Dziś, pod koniec sesji na wysokim szczeblu, Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Różnorodności Biologicznej (COP15) zatwierdziła Deklarację z Kunming – odnoszącą się do miasta w południowych Chinach, które jest jej gospodarzem – poprzez zobowiązanie uczestników do szeregu mechanizmów mających na celu zwiększenie ochrony bioróżnorodność.

Wśród zobowiązań zawartych w ww. dokumencie znajdują się „wzmocnienie i przestrzeganie krajowych przepisów ochrony środowiska w celu ochrony bioróżnorodności” czy „reforma lub eliminacja dotacji i innych zachęt (do finansowania działań) szkodliwych dla bioróżnorodności”.

Podkreśla również obietnicę „zintensyfikowania działań mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu działalności człowieka na oceany” lub „zwiększonego stosowania strategii przyjaznej ekosystemom w celu przeciwdziałania utracie różnorodności biologicznej”, a także „przywracania zdegradowanych ekosystemów”. O ile metody te nie są sprzeczne z priorytetowymi działaniami na rzecz pilnej redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Jednym z głównych celów jest posiadanie „odpowiednich mechanizmów monitorowania, raportowania i przeglądu, aby odwrócić obecną utratę bioróżnorodności”, chociaż dokument tego nie rozwija.

Zgodnie z tekstem, wysiłki te mają na celu „zapewnienie, że różnorodność biologiczna jest na dobrej drodze do odbudowy najpóźniej do 2030 r.”, z myślą o osiągnięciu celu „życia w zgodzie z naturą” do 2050 r., problemu, którego nikt jeszcze nie znał. szczegółowy. Została nam przekazana.

Ze szczególnym odniesieniem do odbudowy po pandemii, sygnatariusze zgadzają się, że polityka odbudowy ich krajów przyczynia się do „ochrony i zrównoważonego użytkowania różnorodności biologicznej”.

Szczyt, który ma się odbyć do najbliższego piątku w Kunming, jest tylko pierwszą częścią 15. Konferencji Stron Konwencji o różnorodności biologicznej, podczas gdy druga część ma się odbyć osobiście w tym samym mieście między 25 kwietnia a Może. 8, 2022. EFE

jt / jco / cc

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *